| thisissolawl a întrebat:

Servus, eu am citit vol. doi din Mizerabilii. Doar ca eu am inceput sa o citesc de unde s-a cazat Jean valjean la hanul gorbeau. Doar ca am inteles ca de fapt volt. doi incepe de la batalia de la Waterloo si eu nu am citit acea parte. Imi puteti povesti despre ce e vorba in acea parte, mai exact de la batalia de la Waterloo pana la cand Jean gaseste hanul Thenadier si o fura pe Cossete. MA puteti ajuta? Multumesc.

2 răspunsuri:
| alle332 a răspuns:

Nu

| Nicolae_Tudor_1976 a răspuns:

Si eu am fost putin confuz.winking Eu am imprumutat primul volum de la biblioteca, in care este prima parte, Fantine, si inceputul celei de a doua carti, Cossette. "Inceputul" acesta cuprinde batalia de la Waterloo.In al doilea volum este continuarea cartii a doua, Cosette, cu sandramaua Gorbeau. E destul de complicat, cand un volum cuprinde o carte jumate'. laughing