| Adina a întrebat:

Si plangstraight face si simt ca mor.
Am cunoscut un baiat aproximativ acum 2 ani, era din Craiova, eu Timisoara.
Am vorbit pe messenger, eram amici, ne-am certat, apoi am vb din nou.mai mult de jumatate de an am fost impreuna "la distanta"ne gandeam cum o sa fie cand vom fim impreuna, doar ca acum o luna am cunoscut un alt baiat care e de aici a zis ca ma place, ca ma iubeste, ca ma vrea a lui`straight faceam zis ca am prieten la "distanta" a zis ca poate astepta. Dar eu tot pe celalat il iubesc.Si a vazut comentarile de pe hi5 lasate de cel care "ma place" mi-a facut un filmuletz pe youtube, imi care imi arata ce`am facut, dar pe langa astea noi doi. daca mai pot spune asa am mers mai departe[cu cel din craiova]alaltaieri a inceput din nou acela de aici, sa`mi zica ca vrea sa ne intalnim., si cum am mai zis sa fiu a lui i-am zis din nou` ca` nu, a vb cu el si "iub` meu" era ceva de genu` cearta.Azi`noapte am primit un mesaj` de la cel pe care il cun de 2 ani, si`l iubesc enorm.in care se intelege ca` ma lasa sa fiu fericita cu celalatstraight face si ca`si cere scuze pentru tot ce a fost.
De atunci plang incontinuu, ieri credea ca sunt suparata ca cica ma gandesc la cel de aici, da nu era asa si a hotarat sa puna capat relatieisad
Nu mai stiu ce sa fac, am numai ganduri, am impresia ca vorbesc cu Dumnezeu, ma gandesc sa morstraight face ma gandesc cum e sa stau cu lumanarea la capoh go on
Chiar nu stiu
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

1. Scrie-i vecinului tau ca tu ai o relatie si sa nu mai incerce, in plus blocheaza mesagele de la el, trebuia sa-i fi blocat mesagele de mai demult.
2. Scrie-i prietenului tau din Craiova ca vii pana la el sambata asta (daca esti libera, sau cand esti libera), cel mai bine va fi sa va puteti vorbi intre 4 ochi, si prin faptul ca te duci pana la el ii demonstrezi si ca pe el il placi.
Domnul fie cu tine.

7 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Telenovela. Repet inca o data: cand cereti sfaturi de genul asta mentionati pe undeva si varsta pentru ca e foarte importanta pentru a intelege gravitatea situatiei. In primul rand, ai gresit cand te-ai implicat atat de rau intr-o relatie, chiar nu era cazul. Si daca vei continua sa te "indragostesti" de fiecare baiat cu care vei avea o relatie, o sa suferi mult. Daca baiatul din Craiova s-a despartit de tine inseamna ca a avut un motiv, deci tu nu ai fost suficient de autoritara cu celalalt; puteai sa il refuzi si sa ii explici situatia inca de la inceput. Acum, nu stiu ce poti face, vorbeste cu el; sti, daca te iubeste atat de mult pe cat zice, cu siguranta te va intelege si va avea incredere in tine, daca nu, inseamna ca sentimentele lui au fost false si poti foarte usor sa treci mai departe. Parerea mea!
Oricum, succes!

| aleCsandrra a răspuns:

Pai poti sa vorbesti cu cel care il iubesti mult sh sa-i explici situatia (adica ca nu il placi pe celalalt) sh poti sa-i zici lui ala din timisoara adevarul ca nu il placi sh daca asa poti sa termini relatia cu cel care il iubesti:Xsucces!

| Zero a răspuns:

Buna Adina happy Te inteleg foarte bine cum e sad si eu am avut 2 relatii la distanta si acum sunt la a 3 a dar asta s-a dovedit a fi roditoare, eu deja m-am intalnit cu fata si suntem de vreo 4 luni si ceva impreuna, ...vezi tu? relatiile la distanta sunt bune, doar daca sunt distante mici, adica undeva unde poti ajunge max cateva orehee heetreaba e ca ar fi mai bine sa il uiti pe baiatul care ai fost cu el la distantahappy in caz ca vi nu v-ati vazut niciodata, nu cred ca mai are rost sa stay cu el happy, incearca sa stay cu baiatul de acolo de la tine, poate reusesty sa compensezi pierderea celui de la distanta, stiu ca e greu sa il uiti asa repede darstraight face nu-s e nasolsad dar asta e, scuze daca te-au deranjat cuv de mai sus dar e adevarulstraight face pup sper sa te decizi si sa iei decizia corecta kiss

| Reew a răspuns:

Viata e cel mai frumos dar pe care il poti avea happy, eu zic sa iti asculti inima si sa faci ce e mai bin pentru. tine nu pentru. ai indeplinii aluia din Timisoara dorintele sau pe ala de la Craiova(si eu sunt de la Craiova :-P )sa nu-l superi. Punete pe tine si dorintele tale pe primul loc si-ti va fi bine!

diydutziyk

| Sigmund a răspuns:

Probabil ca Cupidon te-a sagetat.Este una din dragostele adolescentine la care daca nu mai esti cu unul simti ca mori dar nu e asa.Stiu ca probabil suferi cumplit.Acum sa trecem la subiect.Si spui ca el a incheiat relatia. Poti incerca sa-l recuceresti, dar daca nu reusesti si tu nu-l iubesti pe cel care a postat filmul, nu trebuie sa accepti sa fiti mai mult decat prieteni.In schimbi daca-l iubesti ai putea sa-l accepti pe cel cu filmuletul.

| carmen_4289 a răspuns:

Mai incearca sa i spui cat de mult ti la el si spune-i ca nu il iubesti pe baiatu care te place si pe el

dar in fine incearca eu imi schinb iubitii de 1000000 de ori pe zilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu ma gandesc sa merg sa o caut pe zana inchipuirii.am vazut-o intr-un film si m-am indragostit de ea, si am vorbit cu ea in mintea mea. despre toate am discutat.si ne intelegeam asa de bine. dar intr-o seara am simtit cum ma insela cu zmeul cel urat.am intrebat-o de ce a facut aceasta fapta infama, calcandu-mi dragostea in picioare si mi-a spus ca de fapt ea pe mine ma iubeste ca ea s-a culcat cu zmeul cel urat de nevoie, dar de fapt se gandea la mine.sant atat de fericit.