| simpluEu. a întrebat:

Sincer imi ziceti si mie cati dintre voi dau raspunsuri din proprie experienta...sau din cartile citite?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Eu dau raspunsurile din proprie stiinta si experienta in 95% din cazuri.
In cele 5% ramase caut pe net, citesc ce e in legatura si dau link-ul site-ului care contine materialul cel mai elocvent.
Daca am copiat de undeva, am pus textul intre ghilimele si am indicat si sursa.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu raspund din proprie experienta si din cunostintele medicale pe care le-am deprins din carti si din practica.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu raspund la intrebarile care le stiu daca nu stiu o intr o ocolesc nu ma apuc sa citesc carti pentru ai da rasp unei perstonguetonguetongue

| DenissaDeea a răspuns:

Pai eu una sincer dau raspunsuri din propria experienta...

| baba a răspuns:

Nu înţeleg unde exact bate întrebarea ta. Dacă merge până la copiat răspunsuri din cărţi ori răspundem exclusiv ceea ce a fost gândit de propria minte?
Căci eu una combin ceea ce am citit şi auzit cu ceea ce gândesc. Uneori mai modelez judecăţile altora prin simple procese de raţionalizare şi pot să zic că uneori ies mixturi faine şi (sper eu) utile.

| simpluEu. explică:

@notme... dar de unde vin raspunsurile? din auzite? sau din citite?

| andi a răspuns:

Stii tu, unii dau pe google cauta raspunsul dau copy apoi aici " paste" si gata, s-au afirmat, intelegi? dar asta doar ca sa se afle in treaba, unde e originalitatea?

| Filip23 a răspuns:

Eu nuuuuu citesc! Cititul este nnnnociv pentru sistemul nervos! Il busculeaza! Doar cat reusesc cand este eclipsa... Nici intrebarile de pe TPU nu le citesc complet... Economy! Mai intai raspund! Raspund din experienta! De exemplu ce senzatie adevarata ai cand iesi noaptea afara, si te pisi de pe prispa... Intreaba-ma si-ti raspund... Din experienta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Excelent! pai experienta nu include si cartile citite?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P. s. eu nici macar n am citit kamasutra. asta da incultura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu raspund din experienta mea si a celor din jurul meu.si cand spun ceva ce am citit in vreo carte sau revista mentionez aceast lucru pentru ca e bine ca cel care intreaba sa stie cu ce are de-a face.