| YTBDrawingBase a întrebat:

Spuneti-mi care sunt toate etapele care trebuiesc parcurse ca sa-ti iei permisul auto [B] adica sala teste eu stiu. Sunt interesat, am 16.

Răspuns Câştigător
| shnako a răspuns:

1. Te inscrii la scoala
2. Faci cursuri (eu am avut 4 de cate 3 ore)
3. Faci un examen psihologic si unul medical
4. Incepi orele de condus (de obicei 20 sau 30, in reprize de cate 2 ore)
5. Platesti darile la stat (63 la CEC si 5 la finante parca)
6. Scolile de soferi mai serioase te pun sa dai o simulare de examen la ei si daca nu il iei iti recomanda sa nu-l dai ca nu esti pregatit.
7. Te inscrii la sala - examen scris - (mega coada si te inscrie cand ai noroc)
8. Inveti ca altfel nu o iei nici sa stai in cap
9. La o saptamana dupa ce iei scoala te inscrie la examenul de condus (cel putin la mine in judet)
10. Dai examenul (condu extraordinar de prudent daca vrei sa-l iei)
11. Daca il iei, carnetul iti vine in maxim o saptamana, si pana iti vine, poti sa iei o dovada de inlocuire. Aceasta o poti ridica a doua zi dupa ce ai trecut proba de condus.

Sfat: nu merge la examen nepregatit ca trebuie sa astepti 2 saptamani pana sa te poti inscrie iar.

Daca ai de gand sa iti iei examenu pe bani, eu si soferi cat de cat responsabil iti dorim cuie in roti si radare pe drum.

Bafta la examen! happy

2 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

Poc o basina, poc o maslina, poc o inscriere la scoala, urmata apoi de un control medical si testare psihologica, o saptamana de instruire teoretica la scoala, apoi 15 sedinte de traseu sau cate naiba or mai fi, examenu la DRPCIV apoi poc un **** si-un ban la politist dat uite permisu' cum l-ai luat.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani poti incepe scoala de conducere auto, apoi, dupa ce implinesti 18 ani, dai examenul teoretic si daca il treci dai examenul practic si daca l-ai luat primesti permisul de conducere. Pana atunci mai ai ceva, s-ar putea sa se schimbe prevederile legale. Numai bine!