| timioros a întrebat:

Spuneti-mi glume care ii fac pe oameni sa cada pe pamant. gluma care ma amuza cem mai tare primeste funda.

Răspuns Câştigător
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

3 nebuni aveau chef să mănânce fructe. Sar gardul spitalului şi intră într-o curte. Primul fură nişte prune iar al doilea nişte mere. Când să sară gardul înapoi, îi vede un poliţist.
- Ia, zice poliţistul, drept pedeapsă să vă băgaţi în fund ce-aţi furat.
Cei doi încep să râdă ca nişte apucaţi.
- Ce-aveţi de râdeţi? se miră poliţistul.
- Prietenul nostru tocmai a furat un pepene.

2 răspunsuri:
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

La farmacie vine o batrana de 80 de ani cu o reteta. Farmacistul o intreaba:
- Reteta este pentru dvs?
- Da.
-Stiti ca este o reteta de anticonceptionale? Acestea nu va fac nimic.
-Ba da, ma fac sa dorm linistita.
-Cum asa?
-Iau cate o pastila in fiecare dimineata, o pisez si o dizolv in paharul cu suc al nepoatei mele de 16 ani. Asa dorm eu linistita!

| cclexa a răspuns:

3 vampiri vor sa se duca la un bar.mai intai se duce primul, gaseste o piatra si ii intreaba pe restul daca au vazut-o, urmatorul face tot asa, gaseste o piatra si ii intreaba, vedeti piatra aia. ei raspund da ma o vedem...tot asa si urmatorul, de data asta al 3-lea se impiedica de piatra si dupa ii intreaba pe cei 2.vedeti piatra aia. da ma o vedem zise ei. el zice:eu nu am vazut-o