| Ramo137 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste trucuri sau schamatori cu carti, cu lucruri care le pot face la scoala, acasa... dau funda care imi iese si eu nu o stiu si care este cea mai frumoasa, merci

1 răspuns:
| DanteH2SO4 a răspuns:

Stiu un truc de cand eram mic, iei un pachet de 52 de carti din care le pastrazi doar pe cele care pot fi orientate( 3 de inima neagra, inima de la mijloc poate fi orientata in sus), apoi le orientezi pe toate in sus sau in jos, si-l pui sa aleaga o carte, cand o iei inapoi o pui invers, le amesteci si va fi cartea orientata in jos.
P. S.: merci e un cuvant naspa