| eubahhh a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste urari haioase pentru anul nou! plssss kiss Happy New Year all!

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Http://felicitari.ele.ro/urari_--cm108_m8217.html poate gasesti ceva interesant

| c0rn3l1uss a răspuns:

Vă urez un an, "măi fraţi"
De vreţi să mă ascultaţi:
S-avem parte de-un guvern
Să ne ducă în infern!
În doi ani de Uniune
Ne-am simţit ca-n staţiune
Am prins şi-o recesiune,
Ca în vremurile bune.
Vine criza peste noi...
Să ne ţină un an-doi!
Ei cu ei şi noi la bloc,
Că bine le zice Boc!
Ne dădu el în ajun
Zero semne de an bun.
Trecem noi şi peste asta
Împreună cu nevasta...
Altuia dacă se poate
Că-i mai bună decât toate.
La anul şi la mulţi bani,
De-acum…o sută de ani!

BOC, BOC, BOC la usa ta,
Vreau sa iti urez ceva.
Iti doresc sa fii Nastase,
Sa ai minim patru case.
Iti urez sa fii Videanu,
Ca sa vinzi borduri tot anul.

Sa fii mai istet ca Geoana,
Si la bani peste Prigoana.
Sa tot bei coniac cu toiu
Ca nea Nicu Vacaroiu.

Ca Basescu de barbat
Ca sa dormi cu Udrea-n pat.
Asta am avut de spus.
LA MULTI ANI!
Paharul sus

:]

| DeMentaa a răspuns:

Lam ult iani cu bucurie sa iti dea domnul tot ce doresti un an nou cu zile senine la multi ani sa traiestiLlaughing

| iuddavali a răspuns:

Bune cele puse de ceilalti useri. as adauga si eu cateva:
- Lovi-te-ar trenul fericirii, trazni-te-ar fulgerul iubirii, cadea-ti-ar in cap un sac cu bani si un bilet cu "La multi ani".
- Am primit "mesaje" de la CONEL, de la Gaze si de la Financiar. De la tine inca mai astept. La multi ani!
- vezi alte urari amuzate si simpatice pe http://stirist.com/mesaje-si-texte-haioase-amuzante-de-revelion/
iar mai multe gasesti acolo. hai tot cu urari haioase pentru anul nou.

| hubbelllllll a răspuns:

Căţeluş cu părul creţ / să ai jeep-ul în coteţ / să ai vilă cu piscină / pe Madonna ca vecină / o lopată pentru bani / LA ANUL ŞI LA MULŢI ANI!

Spune anului ce vine,
Sa-ti aduca numai bine...
Si mai spune-i sa iti dea,
Tot ce vrea inima ta...
Fericire, sanatate si multi bani
La Anu' si La Multi >>>

Aho, aho, copii si frati,
Unchi, matusi, veri si cumnati,
Muncitori si carturari,
Tarani si parlamentari,
Militari, doctori, studenti,
Promovati si repetenti,
Scafandri si alpinisti,
Infractori si politisti,
Vanzatoare si soferi,
Angajatori si someri,
Copii, tineri si batrani,
Intr-un cuvant: FRATI ROMANI-
Stati putin si nu manati
Si urarea-mi ascultati:

Anul nou... o bucurie
Viata toata sa va fie!
Bani, masina, fericire,
Sanatate si iubire.
Nu-i de-ajuns sa le doresti,
Tipa, lupta, da din coate,
Asa le obtii pe toate!

Mult belsug in casa,
Painea mai gustoasa,
Datorii putine,
In anul care vine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Pe asta am primit-o anul trecut si mi s-a parut draguta, dar poate ai mai auzit-o:Catelus cu parul cret,
Sa ia jeep-ul in cote,
Sa ai vila cu piscina,
Pe Madonna ca vecina
Si lopata pentru bani...
La anul si la multi ani!
sau:
Lovite-ar cu putere cele mai mari bucurii.Crapa-s-ar butoiul cu sanatate deasupra ta. Impiedica-te-ai de sacul cu bani. Bate-te-ar norocu’ sa te bata. LA MULTI ANI!
Iti doresc atitea clipe fericite cati fulgi de nea intr-o iarna ca-n basme. Un an nou mai bun, cu pace si liniste in suflet si cu multa dragoste in inima.
Tata bun, mama iubita,
Azi e ziua potrivita
Sa va spun ce va doresc
Sa v-arat cat va iubesc.
Va doresc intai de toate,
Un an nou cu sanatate,
Voie buna, trai usor,
Bucurie si mult spor.
Sufletul tau sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa te primeasca in bratele-i pline de caldura si duiosie, iar norocul sa te urmeze oriunde…
Anul ce a venit sa te ajute sa descoperi minunea unei vieti implinite…
LA MULTI ANI!, insa acestea nu sunt chiar asa amuzante.
Si uite unele mai potrivite: ho aho de anul nou
Ca gaina n-are oua
Si cucosu nare-n gusa
Scoate 100$ matusa
Si un pahar cu jin
Ci la anul nu mai vin.
Unul care loveste incet la inimioara:
Cand ne trezim dimineata avem 2 optiuni: sa ne intoarcem la somn si sa mai visam putin, sau sa ne ridicam din pat si sa facem visele realitate!
La Multi Ani 2009! Sa-ti fie visele realitate!
sau, unul si funny, dar si lung:
Aho, aho, copii si frati,
Unchi, matusi, veri si cumnati,
Muncitori si carturari,
Tarani si parlamentari,
Militari, doctori, studenti,
Promovati si repetenti,
Scafandri si alpinisti,
Infractori si politisti,
Vanzatoare si soferi,
Angajatori si someri,
Copii, tineri si batrani,
Intr-un cuvant: FRATI ROMANI-
Stati putin si nu manati
Si urarea-mi ascultati:
Anul care va sa vina
va fi un an de lumina,
cocosii vor sparge zorii
anuntand investitorii
care vor sosi la noi
multi mai frate, un puhoi!
Unii mici, altii mai mari,
Numai EURO si dolari!
Va spori val dupa val
aportul de capital.
Din mormanele de fiare
ridica-vom in picioare
fabrici multe si uzine,
tractorase si combine!
In fiece cartier
va fi doar cate-un somer
si din fostii boschetari
se vor face functionari
gestionari abili de parcuri,
sefi la cainii pusi in tarcuri!
Pensiile vor urca,
preturile vor scadea,
se va majora chenzina,
se va ieftini benzina.
Medicamentele toate vor fi aspru compensate!
Veti trai si veti vedea ca toate s-or indrepta!
M-am luat cu uratura si nu-mi mai pot tine gura!
Bata-va pe toti caldura, mancarea si bautura!
Si la anul cand venim sanatosi sa va gasim,
avutul sa vi-l sporiti!
LA MULTI ANI! FITI FERICITI!
Unul fenomenal, acum l-am gasit, il voi trimite si eu la rude:
Se iau douasprezece luni, se curata bine de amaraciune, stress, mandrie, invidie, egoism, formalism si frica. Se imparte fiecare luna in 28-31 de zile, pentru ca provizia sa ajunga exact un an. Se cantareste munca si linistea, adaugandu-se chibzuinta si harul. Se cerne cu abilitate, iubire si vointa, intelepciune, ingaduinta, frecandu-se cu sinceritate, tandrete, gratie si alint. Se uneste rabdarea cu bunavointa, muzica si buna dispozitie. Se impatureste cu intelegere si speranta, se pudreaza cu sacrificii, se presara vraja, daruire si receptivitate. Se acopera cu amabilitate, gingasie si mult bun simt. Se indulceste cu multa toleranta, optimism, veselie si umor. Se aromeaza cu blandete, bunatate, concesii si acuratete sufleteasca. Tapetata cu afectivitate si pretuire, se coace la caldura inimii, cu dragoste din belsug. Se flambeaza cu puritate, stima si respect. Preparatul se serveste zilnic, cu buchete de fericire, ornat cu surprize, invelit in invioratoarea si inepuizabila credinta in Dumnezeu! Pofta buna!
Si unul micut, dar dragut: Consumul excesiv de alcool dăunează grav sănătăţii.
Tutunul cauzează cancer.
Evitaţi consumul excesiv de zahăr, sare şi grăsimi!
Na! La multi ani acum!
La multi ani si tie, sa fii fericita, sanatoasa si toate dorintele sa ti se implineasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lov ei-te-ar trenul fericirii, trazni-te-ar fulgerul iubirii, cadeatar in cap un sac cu bani si un bilet cu la multi ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aho, aho, TU Care stai pe mess acum ia opreste-te din scris Si-asculta ce-am de zis Chiar de esti cu DND BE RIGHT BACK sau NMD Sper sa nu imi dai ignore Ca iti spun un plugusor N-am intrat sa te stresez Am intrat sa iti urez La Multi Ani si fericire Liste de id-uri pline! (((MASS))) la muulti ani

| alin_2494 a răspuns:

" BOC, BOC, BOC la usa ta!
Vreau sa iti urez ceva!
Iti doresc sa fii NASTASE
Sa ai minim patru case,
Iti doresc sa fii VIDEANU
Ca sa vinzi borduri tot anul,
Sa fii mai istet ca GEOANA
Si la bani peste PRIGOANA
Sa bei tuica doar cu toiu
Ca nea NICU VACAROIU
Asta am avut de spus.
La multi ani, paharul sus!"