| Loveyourself a întrebat:

Spuneti-mi va rog cam tot ce stiti voi despre sarcasm, ironie cum vi se par-defecte sau calitati?

3 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Nu oricine intelege sarcasmul, nici chiar eu nu pot mereu sa-l inteleg.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Daca stii sa imbini ironia cu inteligenta, atunci sigur e o calitate.

| minho a răspuns:

Pai uneori unele persoane chiar merita sa le vorbesti cu sarcasm sau ironie, dar in operele marilor dramaturgi precum Caragiale sarcasmul si ironia sunt des folosite si asta pentru a indrepta defectele societatii care de altfel nu sunt putine.