| Andreea_6336 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cateva rase de catei...cat mai multe:d

Răspuns Câştigător
| stefun01 a răspuns:

Http://www.caini-pisici.ro/rase-de-caini.html
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/poze/ ai aici 2 site-uri unde scrie rasa si iti da si poza,;)

9 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Airedale Terrier
Akita Inu
Amstaff
Basset Hound
Beagle
Bichon
Bichon Bolognese
Bichon Frise
Bichon Havanez
Bichon Maltez
Border Collie cu par scurt
Boxer
Brac german
Briard
Bull Terrier
Bulldog American
Bulldog Englez
Bulldog Francez
Bullmastiff
Cane Corso
Caniche
Chihuahua
Chow-Chow
Ciobanesc Caucazian
Ciobanesc de Berna
Ciobanesc German
Ciobanesc Mioritic
Ciobanesc Olandez
Cocker
Collie
Dalmatian
Doberman
Dog Argentinian
Dog de Bordeaux
Dog German
Fox Terrier
Golden Retriever
Husky
Jack Russel Terrier
Labrador
Malamut de Alaska
Mastino Napoletano
Mops
Pinscher Pitic
Rottweiler
Saint Bernard
Samoyed
Schnauzer Pitic
Schnauzer Urias
Scottish Terrier
Setter Irlandez
Shar-Pei
Shih Tzu
Spitz Pitic
Teckel
Terra Nova
Tosa Inu
Westie
Yorkshire Terrier
Pechinez
sau:Bearded Collie
Beauceron
Bergamasco
Border collie
Border Collie, varietatea cu par lung
Border Collie, varietatea cu par scurt
Briard
Cainele belgian Tervueren si Ciobanesc belgian Groenendael
Cainele de cireada australian
Cao da Serra de Aires (Cainele muntelui Serra de Aires)
Ciobanesc belgian Laeken
Ciobanesc belgian Mechelen
Ciobanesc de Flandra (Bouvier de Flandra)
Ciobanescul australian
Ciobanescul de Maremma
Ciobanescul de Picardia
Ciobanescul de Pirinei
Ciobanescul de Rusia meridionala (Owtcharka)
Ciobanescul de Shetland
Ciobanescul de Tatra
Ciobanescul englez vechi (Bobtail)
Ciobanescul german
Ciobanescul olandez
Ciobanescul polonez Lowland
Komondor
Kuvasz
Mudi
Puli unguresc
Pumi unguresc
Saarloos Wolfhound (Caine lup de Saarloos)
Schapendoes
Schipperke
Welsh Corgi (Cardigan)
Welsh Corgi (Pembroke)
SUCCES :*

| ღNameღ a răspuns:

Beagle,basset,collie,golden retriver,buldog,chiuaua,cocker spaniel,lup,bichon maltez, bichon havanez,
TE ROG (sunt in concurs cu o fata si eu trebuie sa am mai multe funde ca ea, plssssas)in numele sfintei macaroane te rog!

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

» Airedale Terrier
» Akita
» Barsoi
» Basset Hound
» Beagle
» Bichon Bolognese
» Bichon Frise
» Bichon Havanese
» Bichon Maltez
» Billy
» Border Collie
» Boxer
» Brac German
» Briard
» Brussels Griffon
» Bull Terrier
» Bulldog Englez
» Bulldog Francez
» Bullmastiff
» Cane Corso
» Caniche
» Chihuahua
» Chow-Chow
» Ciobanesc Australian
» Ciobanesc Caucazian
» Ciobanesc de Berna
» Ciobanesc Englez (Bobtail)
» Ciobanesc German
» Ciobanesc Norvegian
» Ciobanesc Slovac de Tatra
» Cocker
» Collie
» Copoi de Hanovra
» Dalmatian
» Doberman
» Dog Argentinian
» Dog de Bordeaux
» Dog German
» Fox Terrier
» Golden Retriever
» Husky Siberian
» Komodor
» Kuvasz - caini de paza
» Labrador Retriever
» Malamut de Alaska
» Mastino Napoletano
» Mops
» Ogar Afgan
» Ogar Englez
» Pekinez
» Pincher Pitic
» Pittbull Terrier-American
» Puli
» Rottweiler
» Saint Bernard
» Schnauzer Pitic
» Schnauzer Urias
» Scottish Terrier
» Setter englez
» Setter Irlandez
» Shar-Pei
» Shiba-Inu
» Shih-Tzu
» Skye Terrier
» Teckel
» Terra Nova
» Tosa Inu
» Yorkshire Terrier astea sunt toate rasele

| alygiorgi a răspuns:

Stiu mai multe si nu le enumar acum pe toate dar uite un site:
http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_rase_de_c%C3%A2ini

Sper ca te-am ajutat

| TerraRia a răspuns:

Hasky,

buldog,

bichon,

chauchau,

golden retriver.

| мαđч a răspuns:

Airedale Terrier,Akita Inu,American Staffordshire Terrier,Ainu,African Salbatic,Akbash,Alano Spaniol,Alopekis,Azawakh,Beagle,Bichon Bolognez,Bichon Frise,Bichon Havanez,Bichon Maltez,Boxer German,Brac German cu par aspru,Brac German cu par scurt,Brac Maghiar cu par scurt,Bull Terrier,Bulldog Englez,Bulldog Francez,Bullmastiff,Ciobanesc German,Ciobanesc Romanesc Carpatin,Ciobanesc Romanesc Mioritic,Caine de munte de Pirinei,Caniche Pitic,Chihuahua,Ciobanesc Alb Elvetian,Ciobanesc Belgian Malinois,Ciobanesc Belgian Tervueren,Ciobanesc de Berna,Ciobanesc de Bucovina,Ciobanesc Caucazian,Ciobanesc Englez,Chow Chow,Cocker Spaniel American,Cocker Spaniel,Collie cu par lung,Copoi Basset,Copoiul de Saint-Hubert,Corso,Dalmatian,Dobermann,Dog Argentinian,Dog de Bordeaux,Dog German,Fox Terrier cu par sarmos,Husky Siberian,Husky de Alask,Labrador Retriever,Leonberger,Malamut de Alaska,Marele Caine Japoneza,Mastiff Englez,Mastiff Napolitan,Mastiff Tibetan,Mops,Ogar Afgan,Ogar Englez Cenusiu,Ori Pei,Pechinez,Pinscher pitic,Pointer,Papillon,Pumi,Retriever Auriu,Rottweiler,Saint-Bernard,Samoiede,Schnauzer Urias,Setter Englez,Setter Gordon,Setter Rosu Irlandez,Shar-Pei,Shih Tsu,Spaniel Cavaler King Charles,Spaniel Japonez Tchin,Terra Nova,Terrier Alb,Terrier Scotian,Terrier de Yorkshire,Tamaskan,Terrier de Manchester,Tornjak,Terrier Skye, Terrier Wales, Xolo. Sper ca ti-au fost de ajutorwinking. Funda?puppy dog eyesam status 30 de minute ca sa dau copy sh paste.

| AnonimNoName a răspuns:

Uite aicii`:X http://www.animale.ro/caini intra ca sunt multe rase aicii
funda;;)? plss:x

| LOSTfan a răspuns:

Sper ca asta sa te ajute: http://www.caini-de-vanzare.ro/rase.html
Cu stima: Lost Fan

| Puffy_9912 a răspuns:

Husky,ciobanesc german mioritic caucazian carpatin,canish,coker bichon:-? rotwwailer, saint bernard, pai mai sunt mai multe pe www.hipet.ro intra acolo si iti poti face si cont sa afli multe sa iti faci cont pentru animalut ai f multe acolo:*