| iuliana21 a întrebat:

Stie cineva cat costa acum sa faci o firma?

2 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Te duce la cateva milioane! Dar poti sa cauti la registrul comertului o firma, s-o cumperi, ii schimbi denumirea si vezi ce coduri CAEN te intereseaza. Atentie, firma sa nu fie cu datorii, sa fie cu bilant pe 0. se poate sa iesi mai ieftin asa!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul infiintarii unei firme depinde de mai multi factori, respectiv forma juridica(una din cele prevazute in L. 31/1990 ori in OUG nr. 44/2008), capitalul social, activitatea pe care vrei s-o desfasori etc. Te poti duce la Oficiul Registrului Comertului(oricum trebuie sa mergi pentru rezervarea denumirii firmei) si acolo poti afla toate informatiile necesare. Succes si numai bine!