| KosmYnTDR a întrebat:

Stie cineva de unde pot sa procur substante chimice, reactivi, solutii si chestii de genul asta?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti sa cumperi asa ceva caci, nu se vand decat laboratoarelor autorizate, firmelor, unitatilor de invatamant etc. --- sunt substante periculoase (majoritatea dintre ele)supuse unui regim special de comercializare, manipulare si transport. Copii nu pot avea acces la aceste substante decat sub supraveghere, intr-un cadru organizat cum este scoala.

| SuntUnCartof a răspuns:

Pai nu stiu.de la alimentara? XD
N u cred ca gasesti asa ceva decat in laboratoare speciale sau locuri de genul asta...
Sau de pe nethappy