| JoinTu a întrebat:

Stiti ca inainte de vacanta am asa zisa "scoala altfel".
Dar ce inseamna "scoala altfel"? La ce se refera?

Răspuns Câştigător
| andreeandreea18 a răspuns:

Pai elevii impreuna cu profesorii vor face niste activitati speciale, diferite.nu se mai fac ore, in schimb se oganizeaza cate excursii sau chestii din astea.depinde de imaginatia cadrelor. funda?:*

9 răspunsuri:
| alexralu34 a răspuns:

''scoala altfel'' inseamna ca mergeti in excursii, la spectacole, in oras sau faceti ore dar niste ore distractive sau diferite activitati, timp de o saptamana.

| MrSpooky a răspuns:

Pai nu se fac ore... faceti excursii faceti curat prin scoala chestii de genul asta

| JoinTu explică:

Boooooring

| loveusa a răspuns:

Activitati fara ore

| lazarsergiu a răspuns:

Şcoala altfel este un program, nou introdus, în care elevii vor merge la şcoală şi vor face diferite activitati (origami, vizite la muzee, la licee, auditii muzicale, chiar excursii, carnaval, reuniuni sau orice altă activitate ). Dacă nu vei merge la şcoală vei fi pus absent la rubica purtare. La mine la scoală, spre exemplu, elevii îşi aleg la ce programe vor merge, cu condiţia să fie la şcoală de la ora 8 până la ora 2 sau 3 cand e sfârşesc în mod normal orele.

| Căpşunăă a răspuns:

Se fac niste activitati cu profesorii

| Agachi a răspuns:

In saptamana de "Scoala altfel" nu se fac ore normale, in schimb trebuie sa vii la scoala, fiindca se face prezenta. Veti merge la diverse activitati, proiecte, poate muzee, la plimbari, acestea difera de la o scoala la alta.

| Monimonica87 a răspuns:

Se refera la faptul ca se fac alte activitati cu dirigintii de ex:dans, gatit.fiecare clasa isi alege ce activitati doreste. excursiile nu cred ca sunt permise de minister.asa am auzit de la inspectorat.dar.vom vedeahappy:*

| Epure_Florin_1995 a răspuns:

Domniasoara ...he...saptamana altfel presupune o multitudine de activitati extraCURiculare cum ar fi: exCURsii, altfel de CURsuri, plantam copaci in CURtea liceului.intelegi?