| XCoryZ a întrebat:

Stiti ca inainte de vacanta am asa zisa "scoala altfel". Nu fac ore, doar ma duc in excursii si pe la muzee. Problema este ca n-am chef sa ma frec cu masina pe la muzeele si excursiile lor. O sa ma puna absenta daca nu merg in acea saptamana cu clasa mea pana in excursii...etc? Multumesc de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| AndreeaRox a răspuns:

Experimentul numit "Şcoala altfel", ce va avea loc în perioada 2 - 6 aprilie în fiecare unitate de învăţământ, nu este unul cu participare opţională. Elevii care nu vor participa la activităţile organizate de şcoli vor fi puşi absenţi, şi încă la rubrica "Purtare".Sa nu uitam ca la 10 absente ai un punct scazut la purtare. :-s

3 răspunsuri:
| DolsheBombonikTheo a răspuns:

Nu! nu te pune... noi o sa mergem la cofetarii dar pe banii nostri logic...dar nu cred ca ma duc
!
funda?

| ZapaciLaa a răspuns:

Noua ni s-a spus ca ne pune absenti(evident la orele care le facem la scoala). La cele din afara scolii nu.

| alexralu34 a răspuns:

Noua daca nu venim in saptamana aia, ne pune absent si cica e mai grav daca nu venim atunci.Dar voua nu stiu, poate depinde si de scoala