| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva cum se numeste filmul acela cu niste pusti, fac ei un fel de expeditie sau ceva de genu.Stiu ca scenariul este de Stephen King.

3 răspunsuri:
| therock a răspuns:

Filmul se numeste Stand by me.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc majoritatea lucrarilor lui Stephen King, dar asta nu-mi suna prea cunoscut, niste detalii in plus daca iti mai amintesti happy

| Florescu_Paul_1997 a răspuns:

Fimul se numeste Stand by me.E facut dupa o nuvela a lui Stephen King publicata in volumul,, Cinci anotimpuri''. Initial nuvela era numita,, The body'',, Cadavrul'' dar apoi a fost revizuita dupa melodia Stand By me interpretata de Ben.E.King