| DaDuSH a întrebat:

Stiu ca data de vineri 13 aduce ghinion, dar daca acea data e in ianuarie 2012? mie mi se pare ca totul se leaga... ori vom muri pe vinei 13 ianuarie 2012 ori altadata. Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Numai dobitocii indoctrinati de popi si credinta in isusi si draci pot crede asa ceva! Fii linistit! Tembelii care au anuntat sfârsitul lumii n-au ce face! De fapt nu e primul anunt!

| radumuntean a răspuns:

Nu moare nimeni. daca moare cineva o sa fie pe 21 decembrie 2012. dar ma indoiesc ca se va adeveri asa ceva.

| blondu_9020 a răspuns:

Mda,am mai murit de 5 ori pana acumoh go on, eu am auzit la stiri ca pe 21 mai va veni sfarsitu lumii, va fi lupta armaghedonului sau ceva de genu, nah o sa traim si o sa vedem

| campanario a răspuns:

Eu nu ma gandesc la porcarii de genul asta. Viata isi continua cursul. Nu se termina in vineri 13. Eu vreau sa traiesc mult si bine nu ma gandesc la sfarsit. Cand v'oi fii la 2 m adancime atunci chiar nu mai exist. Nimeni nu decide data decat Dumnezeu.Murim, cand ni se termina zilele si punct happy. Atatea porcarii inventate, ba ca maiasii, ba ca tonteria asta. Nimeni nu stie! Era o parere. P.S: Lasa superstitiile, cum iti asterni, asa dormiwinking

| SHPP2win a răspuns:

Traiesteti viata ca si cum secunda urmatoare va fi ultima secunda din viata ta
deoarece nu vei sti niciodata cand va fi ultima secunda
stai linistit(a)

| ZEU93 a răspuns:

Traieste-ti viata fara griji happy

| DianaScorpio a răspuns:

Ca absolut nimeni nu poate sti cand o sa murim. Si pe apropo, ziua de 13 (vineri 13, daca chiar vrei asa) unora le aduce noroc, nu ghinion. Si chiar si asta este o superstitie, de multe ori noi ne provocam ghinionul pentru ca ne gandim prea mult la asta.

| necdannec a răspuns:

Imagineazati o papiota cu ata, daca fiecare metru de ata reprezinta o zi/saptamana/luna din viata ta, cat vei trai? Pana se termina ata de pe papiota nu pana pe 21.12. 2012. Bonus : Cunosc persoane care au mers la risc toata viata lor soferi de tir de curse lungi, care au murit in masina intoxicati cu fum in somn ( nicidecum in accident), piloti de chartere care au dat coltu in accidente de circulatie sau luati de pe trecere de pietoni.Nu te mai gandi la asta. Daca toti murim vineri 13 ianuarie 2012 cine ne mai ingroapa?

| campanario a răspuns:

Deci, pana la urma am murit in vineri 13? Niciodata nu o sa murim cand zicem, ci CAND zice! Oameni idioti si neincrezatori ce suntem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DianaScorpio are dreptate, vineri 13 mie mia adus noroc sa iti spun cum s-a intamplat: un copil a vrut sa imi fure bani dar el a facut pana la bicicleta si eu am ramas cu bani, si am gasit 1000 lei.

| ShatenaCuOchyAlbastry a răspuns:

Si X care are acum 4* ani a fost anuntat ca vor murii cu totii in 2000 iar copii cantau"In anul 2000 noi nu vom mai fi copii"
Chestii Banale

| luvisluvbby a răspuns:

Pe 13 ianuarie 2012 e ziua mea. laughing si nu mi-e frica. imi sarbatoresc ziua cu un prieten suntem nascuti in acceasi zi laughing. dabea ast!:X