| Frau a întrebat:

Stiu ca e o intrebare stupida, dar sa imi zica si mie cineva ce inseamna ~hippie~ big grin

Răspuns Câştigător
| ArT_2528 a răspuns:

Adeptii curentului hippie paraseau marile aglomerari urbane, stabilinduse mai mult sau mai putin pe "pustii". Se intorceau in natura. Incercand sa-si duca existenta, traiul zilnic, cu ce le dadea mama-natura. Asta am gasit pentru tine. Stiu ca purtau materiale usoare (in, matase ) si purtau curelele largi din piele si accesorii in par... Incercau sa fie una cu natura.

Sper ca ti'am fost de folos macar pusin >big grin

2 răspunsuri:
| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Doamne da chiar asa greu e sa dati un search pe google?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Hippie

| Poison_9734 a răspuns:

Un Mod de viata crd
Abar n-amthinkinglaughing