| RaZzzWaNnn a întrebat:

Stiu ca nu e cine stie ce... puneti-ma si pe mine in tema cu skipe-ul, adica, dati-mi niste informatii despre, ce este, cum se foloseste, primul raspuns care ma lamureste are funda!

Răspuns Câştigător
| Dena01 a răspuns:

Paai, este un program foarte popular si in strainatate, cum zicea si @Daco, este tot un fel de messenger, doar ca aici se pune baza mai mult pe conversatii la microfon, cu webul si nu scrise. Ziceam mai sus ca e popular in special datorita calitatii convorbirilor si de asemenea a webului: sonorul e clar, fara intreruperi, webul la fel, nu merge sacadat, e exact ca si cum ai fi live:miscari line, naturale. Este cel mai des folosit cand vine vorba de convorbiri peste hotare-cum spuneam, datorita calitatii sale.
Il poti downloada gratis de pe skype.com. Iti creezi un cont, un fel de id cu care te loghezi, iti adaugi prieteni cu care poti vorbi. thinking Treaba e usoara, mai ales ca ai mereu un program de asistenta care te ajuta, sau cum sa-i spun.

Eu zic mai bine sa-l incerci, stiu eu, cu un prieten, sa vezi cam care e treaba cu el. Sper ca te-am ajutat cat de cat!tongue

1 răspuns:
| RS4 a răspuns:

E un fel de messenger, aceleasi functii...adaugi id-uri ale prietenilor, cu care apoi poti vorbi sau suna, prin casti cu microfon, doar ca la noi e folosit prea putin. Sper ca te-am lamurit! happy