| DelphhiN a întrebat:

Stiu ca poate parea aiurea, dar cum pot face bani pe net, sau o alta metoda de a face bani? fara jigniri si prostii

9 răspunsuri:
| Krauser a răspuns:

Bani de pe net, huh? Apuca-te de youtube.

| CoquineNoire a răspuns:

Depinde ce stii sa faci.
sunt siteuri de freelancer, unde aplici la proiecte si vezi care plateste mai bine si aplici.
iti recomand sa colaborezi cu straini, nu sunt chitre ca majoritatea romanilor, dar vezi ca sunt si spammeri si tepari, desigur.
trebuie rabdare si pe parcurs vei avea si feedback bun.
cei mai cautati, however, sunt cei care se pricep la webdesign, in principiu cei mai multi doresc sa-si creeze siteuri (logouri, etc.).
poti invata si tu din tutoriale, de exemplu, iti trebuie si imaginatie.
dar daca te pricepi la scris, traduceri, reviewuri sau orice altceva descris in proiectul prezentat, unde crezi ca te descurci, aplici si vezi daca te accepta.
sa nu te bagi in chestii care presupun bani din clickuri, ce am zis eu legat de freelancing e legit.
trebuie doar rabdare si sa stii unde sa cauti.
bafta!

| SasNetRomania a răspuns:

Cine nu si-ar dori asa ceva?! daca exisa cu adevarat ceva calumea, nu ar mai exista locuri de munca... laughing! se pot face ceva bani, dar nu te gandi la zeci de milioane happy doar asa de buzunar, si asta doar cei care au inceput prin 2003-2004 cu aceste idei, cei care se apuca acum nu prea mai au sanse, decat daca inventeaza ceva WOW. cum ziceam bani frumosi pe net nu exista, doar de buzunar, si nu recomand sa pierzi cateva ore pe zi pentru 5 $ 10 $! Iar cei care zic ca si-au lua nu stiu ce, sau masina cu bani ep net este vraja, sa va oftice pe voi.

| vRemi a răspuns:

De obicei daca vrei sa faci bani, vinzi lucruri de prin casa care nu iti trebuie, faci afaceri, vinzi scup si cumperi ieftin, de pe net nu poti face bani fara investitii.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://boomz.cabanova.com/cum-fac-bani-simplu.html
Trebuie sa iti faci cont la ei...este foarte bun, vei fi multumit

Sper sa te ajute

Răspuns utilizator avertizat
| MateiMincinoiu a răspuns:

Poate ca o sa para complicat, dar merita, trebuie doar sa cauti pe google"Paul Marinescu"cu litera mica sau mare si o sa vezi un site pe care numit"Cum sa faci bani"intra pe el si va parea ca e mult de citit, dar 3 sferturi din site sunt doar comentarii.Multa bafta si sa te uiti si la videoclipul care apare la un moment dat!