| roxycool a întrebat:

Sunt afara n-am ce sa ma joc sad ma tot gandesc dar nu stiu dati-mi cateva :* nume de jocuri si e expliatia cum se joaca! happy ce mai distractiv joc primeste funda

Răspuns Câştigător
| punctsivirgula a răspuns:

Incearca sa joci NALCO, preasupun ca stii cum se joaca dar oricum iti explic si eu.Scrie pe o foita mica de hartie NALCO vertical(N-nume,A-activitate de ex:citeste, se saruta etc.L-loc ex:in curtea scolii...C-cu cine si O-ora)dar nu completezi decat la N siapoi indoi foaia cat sa nu se cunoasca ce ai scris acolo si ii dai foaia celui cu care joci, el/ea va completa la A si va indoi foaia si tot asa pana ce terminati si la sfarsit desfaceti foile si vedeti ce iese...de obicei e comic. funda?big grin

1 răspuns:
| fanMJ4ever a răspuns:

Daca ai multe prietene va puteti juca ninja. daca nu il sti, iti explic.
una dintre voi numara pana la 10. voi ar trebui sa va catarati pe ceva,si ea sa va gaseasca cu ochii inchisi, iaR DACA simte pe cineva
ca merge va trebui sa spuna ninja, si persoana respectiva se pune