| ramonna a întrebat:

Sunt cu un baiat, tin foarte mult la el, si nu vreau sa-l pierd si pe el asa cum i-am pierdut pe toti pana acum din cauza ca sunt prea gelosa ori prea cu figuri. Cu acest baiat chiar as vrea sa tina mai mult, ce as putea sa fac sa-l pastrez? cum as putea sa ma comport cu el?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbestei frumos spune-i cat de mult il iubesti spune-i sentimentele tale, dai putin libertate, si intelege-l.Comunicati si cunoastel mai bine.Succes.

| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta au fost destule reprosuri din partea lui. Incearca sa iti dai seama unde a avut dreptate. Incearca sa te schimbi pentru a nu se mai intampla aceleasi lucruri. Vorbeste cu el si spune-i unde greseste si el. E importanta comunicarea. Acum depinde si cum se face. Daca voi faceti reprosuri si tipati unul la altul nu rezolvati nimic. Totul trebuie facut calm si cu intelegere.

| aallexxannddrra a răspuns:

Nu inteleg fraza : "asa cum i-am pierdut pe toti pana acum" straight face. Whatever. Stii, poate ar trebui sa ii intrebi pe cei "pierduti", din ce cauza i-ai pierdut. Iti vor spune : "pentru ca ai facut X, pentru ca atunci cand te intreb Y, imi raspunzi cu Z", in fine. Ma intelegi tu. Tu, va trebuii sa ai momentele foarte dese in care sa stai pe ganduri, si sa te gandesti, ce-am castigat spunand aceste lucruri? Ce se intampla oare daca nu le spuneam sau daca nu le faceam? A meritat? Cum imi pot repara greseala? Si raspunsurile sa le aplici in relatia cu prietenul tau, ca sa nu patesti din nou astfel. Trebuie sa ii arati in fel si chip ca tii foarte mult la el. Si in legatura cu "toti cei care i-ai pierdut", te-as sfatuii sa analizezi foarte bine situatia si sa faci cumva sa-i recapeti. Ti-am spus, gandeste-te daca merita happy

| alexandra88 a răspuns:

Am trecut si eu prin aceasta situatie si stiu cum e... Incearca sa mai lasi de la tine, sunt cu el de 9 luni si a vrut de multe ori sa ne despartim dar dragostea invinge mereu. Sfatul meu ma repet este sa mai lasi de la tine si sa incerci sa-l intelegi si pe el.

| RainDrop a răspuns:

Faci opusul cu ceilalti.

| pithicot a răspuns:

Nici eu nu am putut intelege fraza"asa cum i-am pierdut pe toti pana acum". Pai incearca sa te schimbi...comunica cu el, spune-i ca nu vrei sa-l pierzi din cauza unor chestii minore. Daca tine cu adevarat la tine iti va intelege"greselile".

Succestongue