| lc13cm3 a întrebat:

Sunt in a 5-a.(sunt mai inalta si mai... cu multe kg)Si cum am mai spus la cealalta intrebare vreau sa ma imprietenesc cu cineva din a 8-a.(eu stiu cate ceva despre ele dar ele nimic despre mine).Vreau raspunsuri gen conversatie(adica cu ce sa le spun eu si ce o sa zica ele).Doar raspunsuri gen conversatie.

16 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

E destul de ciudat sa le abordezi asa, dintr-o data. Eventual poti incepe cu cateva like-uri, poate si comment-uri pe facebook, iar apoi, daca va intalnii la chiosc sau ceva, sa ii spui ca iti plac fotigrafiile ei- ea iti va multumi, apoi ii poti pune intrebari despre ele(unde si le-a facut, cine i le-a facut, cu ce aparat si le-a facut...etc ). Bafta!

| lc13cm3 explică (pentru Deliiiia):

Nu am faceboook

| Deliiiia a răspuns (pentru lc13cm3):

Ar trebui sa-ti faci. In zilele noastre esti exclus social daca n-ai cont.

Oricum, ai putea sa ii apreciezi imbracamintea si sa pui intrebari legate de ea(de unde si-a procurat hainele, cat de comfortabile sunt, materialul... etc).

| lc13cm3 explică (pentru Deliiiia):

Lasa sa nu-mi fac ca nu sunt singura care nu are.

| AmanoYuno a răspuns:

Nu are niciun rost sa iti faci scenarii!
daca iti faci un plan despre cum crezi tu ca o sa decurga conversatia o sa sfarsesti fiind dezamagita.doar...poarta-te normal.

| lc13cm3 explică (pentru AmanoYuno):

Cum?!

| AmanoYuno a răspuns (pentru lc13cm3):

Asa.de cele mai multe ori adica in 99% din cazuri nu se intampla cum ai planuit.

| Piratul10 a răspuns:

Buna sunt băiat clasa a 6 si am prieteni foarte buni in a 8, 9, 10 si am prietene bune in a 8.
Poate crezi ca glumesc sau ca nu e advarat dar e foarte adevărat

SI TOTUL E FOARTE SIMPLU, doar TREBUIE SA TE PORTI NORMAL CA SI CUM TEAI PURTA CU CINEVA DIN CLASA TA BA CHIAR SI SA FACI GLUME DE EI/ELE ca eu asta fac mereu si am înțelef foarte bine cu ei sic u ele!
Cu uni chiar mai bine decât cei de vârsta mea!

trebuie sa te comporti normal ca de obicei!

DAR TREBUIE SA ITI SPUN CA NU O SA TE PLACA DIN PRIMA! nici pe mine nu ma placutnimeni din prima

Poate vezi pe unul cool care face ce vrea si cum vrea se comporta foarte tare dar normal si tie ți-ar fi TIMID sa vorbesti cu cineva asa sau ceva de genu! EI BINE ADEVARUL E CA EI ATUNCI SE SIMT BINE SI SUNT NORMALI
E

EU ASA SUNT SI CU EI SI DE ASTA MA PLAC SI MA ÎNȚELEG MAI BINE DECÂT CEI DIN CLASA MEA

adica nu trebuie sa te comporti cu TIMIDITATE di normal!

Deci cel mai bun SFAT DIN TOATĂ LUMEA PENTRU ORCE E SA TE COMPORTI NORMAL SI SA TE SIMȚI BINE ASTA INSEAMANA CAND VREI SA FACI CEVA ATUNCI FAO NU TE GÂNDI CA CE O SA CREDA SI BLA BLA BLA

sper ca te-am ajutat si daca ai întrebări atunci INTRABA!happy

| lc13cm3 explică (pentru Piratul10):

Si ce ar trebui sa le spun prima oara?!

| lc13cm3 explică:

Vreau mai multe raspunsuri cat mai lungi!

| Onixuţa a răspuns:

Zâmbeşte! Dar nu excesiv.happy
Asta am uitat să îţi trimit în mesaj. Apropo, nu fi linguşitoare. Îi spui doar adevărul fără exagerări. Restul ai în mesaj. Pup.

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Pai cum sa fie, incerci sa te bagi in seama si tu. Le saluti, le intrebi cum sunt. Le intrebi daca ies pe la plimbare, incerci sa stai cat mai mult pe langa ele ca sa poti invata de la ele, ca doar atunci or sa te considere prietena.happy Numa ai grija ce fel de fete sunt alea.happy

| Loredana10 a răspuns:

Pai e un pic complicat... si eu sunt a 5-a! Pur si simplu poti sa le zic asa:
-Bună, ce faci? (tu)
-... (ea, pentru ca nu situ ce o sa raspunda)
Dar apropo nu conteaza ca esti mai dezvoltata...
Poti s-o intrebi daca vrea sa fiti prietene, iar daca nu merge incearca cu altcineva.
Si daca petreci timpul cu ea doar la scoala, adica o vezi doar la scoala si acasa nu va mai intalniti sau sa stiti unde stati sau sa va vizitati una pe alta nu ai cum sa fii prietena apropiata cu ea. Pai cu asta incepi cu ce faci...
Apoi o mai intrebi... nu stiu... Ce ore are, ii mai spui noutati. Bafta!

| lc13cm3 explică (pentru Loredana10):

Stiu unde sta una din ele, dar ea nu stie unde stau (cred ca nu stie)

| YourDwarf a răspuns:

-Heii! Ce faceti?
-Bine, tu?
-Bine..ma gandeam ca poate vreti sa iesim la un suc? Fac eu cinste.
-Mda..bine!

| Printzesik a răspuns:

Abordeaza-le cu un,, - Buna! "! De aici mergè totul de la sine... Daca vorbesc cu tine bine, daca nu inseamna ca nu-ti pot fi prietene... Cred ca stii ce inseamna PRIETENIE?!?