| ralucaralu a întrebat:

Sunt in a10a si m-am imprietenit cu colega de banca. Vorbim, radem, dar s-a mutat aproape de noi alta colega care incearca sa ne indeparteza. Intr-adevar colega mea de banca rade mai mult cu cealalta si e mai deschisa cu ea. Problema mea este ca imi e greu sa vorbesc, sa intretin o conversatie si cred ca sunt plictisitoare. Desi ele se distreaza foarte mult amandoua, cea "noua" e cam vulgara, adica rade de toata lumea, barfeste, face misto de toti(in afara de colega mea). Daca vrea sa mearga de exemplu la un magazin sa isi cumpere ceva, prietena mea o intreaba pe cealalta daca vrea sa mearga cu ea si uneori si pe mine desi merg cu ea acasa(stam aproape). Ce sa fac? Nu vreau sa imi pierd prietenia cu ea, cred ca anul viitor se vor muta amadoua in banca(desi nu a spus niciuna nimic) si atunci chiar ca o voi pierde.

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

În viață vei tot schimba prietenele și prietenii.
Te implici prea mult, nejustificat de mult.

| Andreeeeee a răspuns:

Pai spune-i ce ai pe suflet.asa e cel mai bine.

| xCat a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci.Nu o poti obliga sa-ti fie prietena daca ea nu mai vrea.

| SissiStefi a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat asta si chiar(in cazul meu)s-au mutat aman2 in banca.Dar...pentru o perioada scurta de timp pentru ca cealalta fata era foarte vulgara si obraznica.Acum nu prea mai vorbeste cu ea si nu se mai inteleg bine iar prietenia a revenit la normal.Asa o sa vezi ca in cele din urma prietena ta o va respinge pe aceea fata pentru ca nu cred ca si-ar dori sa te piarda pe tine pentru o vulgara.Asa ca nu te ingrijora!>big grin

| alexandrabucur30000 a răspuns:

Spune-i verde in fata prietenei tale de banca ce se intampla apoi vezi ce urmeaza la mine a mers

| MaximAmSpusS a răspuns:

Daca nu mai vrea sa stea in banca cu tine, nu inseamna ca nu e prietena cu tine, si te-as sfatui sa nu te bagi in comlicatii, asta este o problema minora si puteti fi amice in continuare.

| uateva a răspuns:

Vai. Exact la fel patesc si eu. Ea sta cu mine in banca doar pentru ca ma inteleg foarte bine cu tipul care ii place.

| AntoniaCnm a răspuns:

Deci...eu zic ca cel mai bine e sa fi tu insuti si crede-ma e mai bine sa fi mai deschisa si nu plictisitoare, socializeaza normal ca rade mai mult cu cealalta daca ea e mai deschisa fi si tu asa si ai sa vezi cum o sa se schimbe lucrurilelaughing) sper ca sfatul meu sa te ajute cu cevabig grin