| Aleeeeeeee a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si nu ma prea descurc la matematica straight face, si vreau sa ma pregatesc pentru examen, sa fac mai multe exerciti in timupl liber. Stiti vreun site cu exerciti de matematica, clasa a 8 a algerbra si geometrie, cu rationalizarea numitorilor, descompunerea poinoamelor in factori... etc. Dar sa scrie si regula daca se pote. big grin

Răspuns Câştigător
| PunkyA a răspuns:

Http://www.sorinborodi.ro/
Este un site foarte interesant si folositor.Chiar si profu' meu de mate sustine ca este un site foarte bun.

http://www.mateonline.net/ -are tot felul de formule, arii, perimetre

http://forum.matematic.ro/ -sigur o sa-ti foloseasca acest forum...

Si eu sunt tot a 8a si pe site-urile astea intru cand am nevoie de formule, teste, exercitii, etc.

10 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Ori meri sa faci meditatii, e mai bine asa. Oricum nu exista asemenea site... dar cat de greu poate fi sa iti iei tu cateva exercitii din culegere asemanatoare cu tema si sa te apuci sa faci. Sau o rogi pe profa sa it zica ce exercitii in plus sa faci si apoi i le dai la corectat. Eu asa fac.

| FanMJJ a răspuns:

Eu si matematica nu suntem congruenti, suntem mai degraba paraleli rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, me too, din pacate mi am dat seama ca al meu creier nu functioneaza la mate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti cumperi cartea paralela 45 pentru toate clasele 5, 6, 7, 8 partea I si II
TE VA AJUTA ACOLO AI TOT CE ITI TREBUIE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culegerea mate2000 pentru clasa a8-a si e cel mai simplu... faci exerciti de acolo si scapi usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai foc la carte

| ஐKatsu a răspuns:

Eu iti recomand meditatii smug
In clasa a5-A si a 6-A nu stiam nimic la matematica si nu am fost bun, si parinti m'au pus la meditati 2 ore p saptamana. In clasa a-7A, 8-A m-am descurcat foarte bine la matematica si romana, note foarte mari, am un liceu bun, si intelegi foarte bine. Bine acum depinde si de profesor daca iti explica bine sau nu. Bafta!puppy dog eyes

| dnxdnx a răspuns:

Te-ai gandit sa faci meditatie la matematica?

| Nita_Irina_1998 a răspuns:

Zii profolui tau ca nu intelegii