| crisbebe a întrebat:

Sunt racita dar cum pot face febra?
funda si fara raspunsuri stupide

9 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Exista o zi sau mai munte in care fiecare dintre noi am vrea sa fim bolnavi din diverse motive: sa nu mergem la scoala, la serviciu, la o intalnire importanta, la o prezentare, la o obligatie.
Mai bine vorbeste cu mama ta si spune-i ca pur si simplu nu vrei sa te duci la scoala astazi ca nu te simti bine si intr-o zi, cand vrei sa ti se faca chef de scoala intreab-o de cate ori cand se trezeste dimineata nu si-ar dori sa fie bolnava, sa nu se duca la munca.

| danielcretu1980 a răspuns:

Poate vrei sa fii mai explicita: vrei sa te vindeci sau vrei sa faci febra?

pentru febra, e foarte eficienta creta mestecata si inghitita. nu stii de la mine happy.

| Pinxiee a răspuns:

Incearca asta, poate functioneaza:
Zici ca te simti rau si ceri/iti faci o cana de ceai fierbinte si cand ai tai ies din camera iti lipesti cana cu ceai fierbinte de frunte ca sa ti se infierbantesca fruntea si zici ca ai febra.

Faza cu creta e falsa, asa ca nu prea ai ce face mai mult de cat atat.Cred. big grin

Bafta? happy

| crisbebe explică:

Da

| crisbebe explică:

Pai si atunci ce sa iau ca sa fac febra?

| Girldxx a răspuns:

Iti doresti sa ai febra?straight face

| oOAndreeaOo a răspuns:

Buna! Pai mananca creta te va ajuta.

| Lisadream a răspuns:

Faza cu creta nu e adevarata au aratat la" Myth busters" pe Discovery

| andruttt a răspuns:

Doamne fereste! sa nu mamanci cretastraight face mai bine chiuleste toata ziua si cumpara-ti o scutite, ca costa 5 lei, decat sa te imbolnavesti aiurea, ca tot tie iti faci rau.straight face