| carpediem a întrebat:

Sunt un dobitoc handicapat, care nu stie cu ce mana se tine mouse-ul. Vreau sa fac un blog pe Weebly si mi-se incurca creierul cu el. Cine ma poate ajuta cum fac pas cu pas si cronologic! Dar asa... ca pentru handicapati ca mine in pc-uri? Va multumesc si poate ma revansez si eu cu ceva. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Te ajut cu cea mai mare placere:
1) Nu te mai fa singur handicapat;
2) Intri aici www.blogger.com ca pe Blogger e cel mai usor de facut blog, si te inregistrezi cu adresa de Gmail, daca nu ai intri aici: mail.google.com si iti faci adresa si pe Blogger te inscri cu ea.
3) Dai sa creezi un nou blog, ii pui un nume si ce mai trebuie.
4) Dai pe postare noua sa postezi ceva nou, la design iti aranjezi blogul si de aici se invata singur! Mai citeste pe net, si voi face un tutorial despre cum faci un blog si il voi posta pe youtube.