| lifeislife a întrebat:

Sunt user nou si nu inteleg. Deci care e faza cu fundele alea?

Răspuns Câştigător
| matrixismyname a răspuns:

Fundele sunt un mod de a alege si a evidentia cel mai bun raspuns primit la intrebarile respective. Sunt de asemenea si o metoda de punctaj a utilizatorului (mai multe funde, mai multe puncte)

De exemplu eu acum ti-am raspuns fix ce vroiai sa stii, daca iti convine si consideri ca raspunsul meu te-a lamurit imi dai funda, daca nu.NU.

3 răspunsuri:
| timewaster a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai usor sa citesti acele 10-15 randuri de reguli in loc sa pui intrebare si dupa sa astepti?

| deea_5125 a răspuns:

happyAcele funda sunt date de tine raspunsului cel mai bun dat de ceilalti useri la o intrebare pusa de tine.

| Anesiss a răspuns:

Cand primesti funduta inseamna ca celui care i-ai scris cansidera ca ai dat cel mai bun raspuns.Deci fundita inseamna cel mai bun raspuns!