| BluESchool a întrebat:

Toti rad de mine, mai ales prietenii mei de felul in care ma comport. Ei zic ca sunt disperata, dar ei sunt si mai si cand ii vad, dne, eu nu le zic nimeica, oricum mai nou rad de tot ce zic si vorbescstraight face si zis ca sunt disperata sa apar in poze.Pai daca nu ma invita si pe mine ma bag si eu pentru poza cu prieteni ca dupa cand vad poze, incep sa plang, ei au facut poza, nici macar nu sunt acolo sau ceva de genu.Nici nu stiu cum sa imi schimb comportamentul sa ma fac mai placuta pentru ei. Am nevoie de sfaturi. Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sfatul meu este urmatorul : Fii asa cum esti! Adica lumea ar trebui sa te accepte asa cum esti, cu bune cu rele.prietenii adevarati te vor accepta asa cum este!
Bafta!

9 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Sincer iti spun ca nu trebuie sa te schimbi tu, mai degraba schimba prietenii decat sa te schimbi tu.si nu se numesc prieteni de fapt indivizii aia si poate doar tu ii consideri prieteni desi nu merita. poate ei nici nu te considera.mai usor cu prietenii astia mai bine spune-le amici ca pentru a fi prieten trebuie sa indeplineasca f multe cerinte.nu ai de ce sa te schimbi.mai bine cautati altii.ei sunt niste barfitori si astia nu se numesc niciodata prieteni.

| BMTHMada a răspuns:

Salut! ma numesc madalina, eu stiu cum este dar stii ce vor sa faca? ei sigur sunt invidiosi pe tine si vor sa te faca sa te simti prost...cu siguranta ai ceva special, un talent, iar ei te invidiaza asa prieteni am avut si eu, eu sunt cantareata si stiu cum e. asa ca nu -i baga in seama

| Any_2336 a răspuns:

Nu trebuie sa-i lasi sa rada de tine. Daca vezi ca unul rade ii dai peste nas si demonstrezi ca nu esti fraiera. La poze incearca tu sa aduni lumea pentru poza si nu te arata interesata de ceea ce fac ei. Fa-ti 1-2 prieteni mai apropiati care sunt mereu in centrul atentiei, astfel vei fi si tu inclusa in ceea ce fac ei tongue Si nu uita sa le inchizi gura cand rad de tine si sa nu ii faci pe cei din jur sa-si dea seama ca te simti atacata. Fi ferma! Si daca nimic din ceea ce incerci nu merge poate nu tu esti problema, ci ei! Bafta!

| Deea4ever a răspuns:

Pai.asa mi se mai intampla si mie.sa sti ca unii oameni fac asta din invidie. din pacate. Tu ar trebui sa nu ii iesi in seama si sa le platesti cu aceeasi moneda.comportamentul tau ar trebui sa ramana exact asa cum e acum. nu ii poti cere unui om sa se schimbe... daca asa e felul tau de a fii...deci nu trebuie sa asculti ce spun ei ca daca te vad ca esti suparata si frustrata mai rau iti fac. Nu te intereseaza happy sper ca te-am avutat happy Funda?

| Mitsuri10 a răspuns:

Deci...ar trebui sa fii calma si sa incerci sa ii abordezi cat mai simplu, un buna ce faci face minuni. daca nup, gaseste-ti oameni care sa fie prieteni cu tine...cei care rad de tine nu iti sunt prieteni adevaratihappy

| ileana_5795 a răspuns:

Aia nu`s prieteniwinking.

| bn13kgula a răspuns:

Parerea mea e ca ar cam trebui sa iti schimbi cercul de prieteni. Daca totusi nu vrei sa faci asta incearca sa te abtii cand vine vorba de poze, poate dupa un timp nu o sa se mai poarte asa cu tine si o sa te cheme sa faci poze. Bafta!

| FreelancerTony a răspuns:

Tu suferi de lipsa de atentie. Ori te duci la psiholog ori iti schimbi prietenii.

| Anto_5679 a răspuns:

Ma...tu nu ar trebui sa iti schimbi comportamentul.fi tu insuti pentru ca daca incerci sa fi altcineva decat esti nu vei rezolva nimic.