| Ilusion :X a întrebat:

TPU?!

Mi-am facut un cont pe FACEBOOK si imi cere numarul de telefon pentru validarea contului, credeti ca ar fi bine sa-l dau sau sunt iar Hackeri?

Răspuns Câştigător
| BrD a răspuns:

Il poti da linistit. Vei primi un sms cu un cod pe care il vei baga pe facebook. Nu te costa nimic, nu pierzi nimic, nu sunt hackeri.

| MihaelaDart a răspuns (pentru BrD):

BrD ti-a acordat raspunsul corect. Cand la setarile contului iti treci nr de tel, atunci cand iti uiti parola, ti se trimite un cod pe telefon pentru accesarea facebook-ului, daca doresti sa pui nr de tel la datele personale, iti poti seta in asa fel sa- ti-l vada cine doresti tu. Hackerul nu are ce sa faca cu nr de tel, doar sa te bazaie noaptea!

| TheFACKYouTub a răspuns (pentru MihaelaDart):

rolling on the floor doar sa te bazaie noaptea rolling on the floor

12 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

La crearea contului de facebook nu se solicită nici un număr de telefon, aşa că ai grijă...

| Holocaust a răspuns:

Hackeri.Când cer informaţii mult prea personale, de genu', sunt hackeri.Normal se cere doar.id-ul.Fii atent la aplicaţiile alea tâmpite de pe facebook.Acolo sunt cei mai mulţi.

| TheFACKYouTub a răspuns:

Deci sa va linistesc
numarul de tel se cere si pe google si pe facebook
e cea mai sigura metoda de recunoastere.
inainte iti cere o adoua adresa de e-maill
acum,daca iti intra cineva pe contul tau,cei de la facebook iti trm msj pe ntr de telwinking cu noul cod,de exemplu youtubewinking
deci daca cineva incearca sa va sparga contul google youtube or facebook asea cer nr de tel,ei iti trm msj si iti dau noua parola,atunci iti dai seama ca cineva incearca sa va sparga contul, deci acea persoana daca nu are cartela sim cu numarul nu poate intr pe contul vostru happy end

eu am nr mu la toate conturile, nu e nr uzual il folosesc doar pentru asa cevawinking si sunt multumit.la momentul actual telu e cel mai sigur
succes amice tu faci cum vrei
eu ti-am explicat rostul
p.s. scuze greselile de ortografie thx

| 000Diddy000 a răspuns:

Nu da numarul de telefon! si nu neaparat de facebook dar la nicio aplicatie, la niciun site nu ar trebui sa dai nr de telefonca sunt o multime de hackeri traim intr-o tara in are nici sa iesi pe strada acum nu mai oti ca nu stii cine poate fi la fiecare colt de strada si... eu cand mi-am facut cont pe facebook pentru validare se care de obicei adresa de mail mie nu mi-au cerut nr de tel cnp sau alte date complet confidentiale, deci mai bine il mai faci o data n-am auzit niciodata de nr de tel sa ti-l ceara pe facebook pupici si craciun fericit

| Alina9895 a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa-l dai. Eu cand mi-am facut contul l-am dat. Tin sa mentionez ca am contul de 2 ani si nu mi s-a intamplat nimic :*

| Bloomi a răspuns:

Daca scrie ca e obligatoriu NUL SCRIE! Eu am cont si nu mi-a cerut sa scriu nr de tel., Funda?

| danimotenel a răspuns:

Hackeri nu sunt in niciun caz! asa am patit si eu, este din cauza ca t-ai pus un nume ireal gen "ilusion" si la numele de familie nimic sa o insiruire. dale numarul si iti trimit un cod, si dupa bagi codu acolo. asta se intampla din cauza ca iei cred ca esti bot si iti cer sa le arati contrariu! sper sa iti fi fost de ajutor!

| LegiuTorul295 a răspuns:

Fa-ti un user nou atunci poti sa-ti faci cont pe facebook asa mi sa imtamplat si mie bafta

| Constantin_Sergiu_1992 a răspuns:

Am un cont de facebook.de fatp prietena mea.si cineva imi tot afla parola instant.as dori sa-mi spuneti cum fac sa il blochez pe respectivul sau cum fac sa nu imi mai afle parola de la facebook si de la id.ul de mess.se poate sa-mi afle datele dupa ip? cum fac sa imi ascund ip-ul de el.....si sa-mi imbunatatesc securitatea contului de facebook. fara sa mai am probleme cu acel fraier.va multumesc.si va rog ajutati-ma

| Stefan_Florin_1973 a răspuns:

Cum inroduc codul primit pe telefon prin mesaj trimis de facebook