| traficantadepufuleti1234 a întrebat:

TPU! vreau si eu niste statusuri da plz sa nu fie de dragoste sau triste dar nici de comedie (ceva aristic daca ma intelegeti)

dau funda si vot :* (scuze de categorie)

4 răspunsuri:
| DYsSsA a răspuns:

Sunt doar emotii.glaciare uitate intr-o sticla plina de senzatii calde, uitate de mult si arse de lume, scurse de viata si abandonate pe gheata.

Nu vreau decat un colt de cer sa cada pe pamant.
Nu vreau nimic, doar visul cel frumos, sa fie sfant…
Nu vreau decat iubirea-n palme sa o tin!

Daca de fiecare data
cand m-as gandi la tine
as primi o stea,
as avea tot universul in maini…

Nu vreau sa fiu ca nimeni, Nu fac ce mi se impune.E foarte simplu stii, E doar felul meu de a fi!

Ea e ca aerul dar te lasa fara respiratsie. Blonda,/bruneta ochi albastrii, sursa ta de inspiratsie!

Educata de destin.Simt mult si arat putin!

Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras.

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia.

Doar in visul meu gasesc lumea perfecta.

Intamplator, oricine poate iubi.

Orice iti poti imagina, este real!

Visele intotdeauna inving realitatea daca le acorzi o sansa.

Fiecare are varsta pe care o simte.

Sper sa-ti placa. happy

| terminallyCapricious a răspuns:

Nu vreau decat un colt de cer sa cada pe pamant.
Nu vreau nimic, doar visul cel frumos, sa fie sfant…
Nu vreau decat iubirea-n palme sa o tin!

Daca de fiecare data
cand m-as gandi la tine
as primi o stea,
as avea tot universul in maini…

De vei iubi in viata
Iubeste numai unul
De vei iubi mai multi
Nu vei avea nici unul

O -¤»•sunt doar emotii.glaciare uitate intr-o sticla plina de senzatii calde, uitate de mult si arse de lume, scurse de viata si abandonate pe gheata•«¤

o ¤»•sufletul mi-e pustiu nu mai gasesc decat un fir firav de amar si praf, senzatiile de placere si durere nu le mai simt, nu-i nicio grija sunt doar emotii calme si reci uitate-n povesti •«¤

sper ca te-am ajutat papa :*:*

| cabac a răspuns:

" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost deja…