| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa ai 18 ani ca sa bei energizante? Si daca da, atunci exista unele care se pot bea si sub 18?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa stii de ce sunt bune si nu sunt bune energizantele happy, energizantele au un continut ridicat de cofeina, care accelereaza ritmul cardiac, circulatia sangelui, sunt numai chimicale, si prin cofeina asta multa, cica iti dau aripi, sau energie, dar de fapt la mijloc e un mic artificiu tehnic si o mica minciunica, daca sa zicem, iesi in club si dimineata o sa mergi la munca, un energizant e ok, te va ajuta cat de cat, in nici un caz nu o sa iti dea aripi sau o sa iti creasca coarne, insa nu va faceti un obicei din abia astfel de bauturi in mod curent, dar pana la urma urmei e decizia fiecaruia ce face cu ficatul sau happy

11 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Din punct de vedere legal, nu există o limită de vârstă pentru consumul de băuturi energizante, dar ar trebui să știi că nu sunt sănătoase pentru nici o categorie de vârstă.

| trolololo a răspuns:

Energizantele nu sunt băuturi alcoolice, e ca și cafeaua, poți sa o bei indiferent de vârstă însă dacă ești prea mic e contraindicat.

| DDoctorita a răspuns:

Trebuie sa fii destul de matur ca sa bei energizante.
Un copilas de 12 anisori nu poate sa bea energizante, iar da peste capu tot creierul...

| xIuliiia a răspuns (pentru DDoctorita):

Eu am 13 si beau de pe la 12 hell sau mai era unu. Wolf parca. n-are ce sa-ti faca straight face

| DDoctorita a răspuns (pentru xIuliiia):

Tu faci ce vrei la 13 ani, eu la 13 ani beiam suc la tec. laughing

Trololo are dreptate. happy

| pYv a răspuns:

Nu e indicat energizantul mai ales de la 12 ani cat zic "astia" de mai sus. Daca bei 3 "doze" iti sta inima laughing)cel putin eu de la 2 doze de asa zis "energizant" bate inima ca draq...mai bine bei o cafea rar ...decat asa ceva(Nu are treaba cu varsta energizantul, nici cafeaua)numai ca e bine sa te "protejezi" tu ca persoana.

| XxxBestKillerxxX a răspuns:

Eu am 12 ani si beau energizante dar numai watt sau hell

| AndreeaMuffin a răspuns (pentru XxxBestKillerxxX):

Da la magazin cand le cumperi iti zice ceva?

| JustKiddingBitch a răspuns (pentru AndreeaMuffin):

Nu.....eu am 12 ani si mi-am luat Hellwinking

| XxxBestKillerxxX a răspuns:

Nu iti zice nimica de la magazin daca esti dilit iai afecteaza creieru

| Gigel_busuioc_1996 a răspuns:

Beau energzanteca pe ape si nu am nimk din contra ma scoala din somn imi da energie mie si zaharul dar nu-s dependent ma pot abtine cand vreau