| Catalina1969 a întrebat:

Trebuie sa ma recuperez dupa o boala…as vrea sa stiu daca as putea merge la o manastire o Luna (platesc nu e problema)dar sa stau o Luna vara in liniste si mancare manastireasca…stie cineva?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ce te ar ajuta asa ceva? Eu cred ca nu te va ajuta la nimic, dai doar banii degeaba, lumea crede ca daca merge la biserica sau la manastire gata se vindeca de toate bolile adica cancer diabet si altele, adevarul este ca nu te vindeci, oamenii nu au puterea de a vindeca pe altii, nici popa din biserica sau de la manastire nu are aceasta putere, singurul care are putere de a vindeca omenirea este Dumnezeu, iar la Dumnezeu te poti ruga oriunde si la tine acasa, nu trebuie sa cheltuiesti bani sau sa faci eforturi sa ajungi la cine stie ce manastiri care nu fac altceva decat sa profite si sa ceara niste preturi exagerate pe ce? Pe nimic ca ei sunt oameni care nu au nici o putere, nu pot ei sa faca nimic nici vindece nica sa trateze boli. In schimb te poti ruga gratis lui Dumnezeu de oriunde, si el te va ajuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil asa ceva, fiindca manastirile nu sunt spital sau sanatorii de recuperare.
Dar poti intreba medicul specialist ce statiune sau sanatoriu este potriit pentru tine si te poti duce acolo.