| crisbebe a întrebat:

Trec clasa a 7a si am avut decat un prieten cand eram mai mica dar a fost o joaca de copii si nu m-am sarutat niciodata cu un baiat frantuzeste decat normal si vreau sa fiu virgina macar pana 16 ani.credeti ca sunt demodata si prea inapoiata cu prea multe principi? colegele mele au avut nu stiu cati iubiti si unele nici macar nu mai sunt virgine!
FUNDA pentru cel mai bun raspuns

15 răspunsuri:
| Skittles_9491 a răspuns:

Nu trebuie sa fii jenata. o sa vina la momentul potrivit baiatul. dar ca sa vina tu nu trebuie sa fii rusinoasa... si trebuie sa ai tupeu. sa raspunzi la unele provocarii (cu limita bunului simt desigur) si nu trebuie sa fii trista sunt fete care nici pana in clasa a 12 a nu sau sarutat...si nu au avut nici un prieten. mai asteapta un pic si totul o sa fie bine.

| Julieღ a răspuns:

Nu cred ca esto demodata deloc si oricum si la 16 ani e devreme sa-ti pierzi virginitatea. Fii tu insuti si fa ceea ce simti tu nu ceea ce e la "moda" sau ce zic "prietenele/colegele " tale. Daca te influenteaza in sensul asta inseamna ca nu iti sunt prietene cu adevarat. Numai tu poti decide cand, cum si cu cine. Ai mare grija ca sa nu suferi dupa accea. Succes!

| poppies a răspuns:

ESTI in regula?!

| DJohnny a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai un prieten dar nu stiu ce sa zic de dezvirginare... laughing

| Bailey a răspuns:

Sa stii ca fiecare este cu felul lui. Unii sunt mai cuminti, altii imi zapaciti. big grin Sunt foarte putine fete care vor sa ramana virgine pana la 16 ani ( cel putin ) sunt altele care de la 14 ani deja... straight face Si in legatura cu iubitii nu te teme, ai toata viata inainte sa ai un prieten. O sa gasesti o gramada. Nu iti face griji.winking Sper ca te-am ajutat. funda? :*:*

| AlleshiaBy a răspuns:

Pai sincer viata sexuala ii bine sa ti'o incepi mai incolo si chiar e bine ca gasesti asahappy. adica tu poate astepti baiatul potrivit cu care sa faci sarutul ala.adica nu te lua dupa colegele tale doar pentru ca ele se lauda sau ceva.mai ai timp crede-ma si gasestete la tine si la ce schimbari sa pot petrece in viata ta daca o faci.mai ai o groaza de lucruri sa le faci pana atunci! Deci singurul secret pentru o viata "amoroasa:"sau na fericita cu partenerul tau e sa ai rabdare.si tu si el!:*:*sper ca te'am ajutat

| Rebbbeca a răspuns:

Nu e o crima...E treaba lor ce fac.Nu esti demoadata de loc.Conteaza cum se porti in societate, cum vorbesti, cum te imbraci.Lucruri normale.Dar eu vreaus a raman virgina pana la 18 ani laughing si am doar 13 ani ca tine.E ft ft bine ce faci.Iti aperi sanatatea

| delonia a răspuns:

Nu mi se pare ca esti deloc demodata. tu te gandesti la tine la sanatatea ta. nu stiu cum sunt colegele tale dar eu am 14 ani si nu vreau sa am vreo relatie sexuala cu cineva prea curand. nici nu ma gandesc cumva sa am 15-16 ani si sa ma trezesc bortoasa si mi se pare ca in clasa a 7-a poti avea un prieten te poti saruta e ceva normal dar daca te gandesti deja la relatii sexuale cred ca nu e preaa bine pentru tine, asta daca nu vrei sa ajungi o c...a

| MusicIsLife a răspuns:

Buna! Eu NU cred ca esti "inapoiata" daca vrei sa fi virgina.Esti doar in clasa a 7-a deci nu are nimic ca nu ai avut o "gramada" de iubiti pana acum.
Eu am 14 ani si inca nu am avut iubit.
Mai bine ti-ai trai copilaria cat o mai ai ca dupa aceia o sa iti para rau ca te-ai ocupat doar de baieti si alte chestii...

| PinkPanther a răspuns:

Stai chill, nu e cazul sa te grabesti, inca esti copil, traiesteti copilaria si dupa apucate de sex. Decat sa o faci sa e o moda, mai bine stai in banca ta si faci cand simti tu ca a venit momentul cu baiatul potrivit, nu cu unu care e cu tine doar pentru asta. In plus nu esti inca dezvoltata necesar pentru asa ceva, si implica prea multe rescuri, ce faci daca ramai insarcinata, nu poti sa faci avort fara sa afle parintii decat dupa varsta de 18 ani, cum le-ai putea spune alor tai ca nu mai esti virgina, desi esti doar un copil, ramai la papusi, la desene animate, concentreazate la scoala si lasa sexul pentru mai tarziu. Sincera sa fiu si 16 ani mi-se pare cam devreme dar e mai ok decat la 12-13. Daca se apuca prietenele tale sa faca misto ca esti virgina poti sa la inchizi gura foarte simplu, le spui ca nu vrei sa sari din p**la in p**la ca altele. Bafta mai departe si sper sa imi asculti sfatul.

| andrei95 a răspuns:

Bravo tie daca vrei asta lasa-le pe ele sa faca ce vor.Acum multe fete sunt asa se duc dupa altu cu vreo 10 ani mai mari si ele avand doar 12-13 ani si regreta dupa

| MikutzzaDragutzza a răspuns:

Mi se pare ca gandesti bine... si nu sunt un adultbig grin

| Zenithf a răspuns:

Bravo fata! si spune-mi cand implinesti macar 16 ani.hee hee A nu, am glumit, nu as putea face asa ceva, spune-mi cand implinesti 18! Am glumit din nou. :p Cred ca nu ti-ai dat seama. laughing
Tu continua pe calea ta, nu te uita dupa toate alea care se hatana de pe acum, cand vor ajunge la 25 de ani ele vor arata ca unele de 40 de ani pe cand tu vei fi Frumoasa. happy
Cand o faci, fa-o din dragoste, cu siguranta ca sentimentul este impartasit si in nici un caz sa faci vreodata ceva din constrangere. Cel care iubeste nu constrange, pentru ca "dragostea este indelung rabdatoare" (1 Cor 13 nu mai stiu ce verset).
Domnul sa te aiba in paza!
P.S. Scuze pentru glumele proaste, sper ca nu ti s-au parut (prea) deplasate. straight face
P.P.S. Stiu ca as parea demodat, dar trebuie sa-ti spun, ca nu ar fi rau (nici) sa te pastrezi pentru cel care va fi sa fie, pana la moarte, sotul tau. Da, suna demodat.
Domnul fie cu tine, fata cuminte.

| crisbebe explică:

Eu am zis ca vreau cel putin pana la 16 ani nu ca gata la 16 sa nu mai fiu dar sunt de acord cu voi mai bine dupa ce am o relatie cu un baiat de cel putin 3 ani

| EmaS a răspuns:

De ce sa nu fii pana la casatorie? Sotul tau te va iubi si te va aprecia, ca ai fost cuminte. Dumnezeu te va rasplati si iti va da un partener minunat si veti fi binecuvantati.Nu iti doresti o casatorie bazata pe fidelitate,dragoste si respect? Toti baietii vor ca sa se distreze, dar atunci cand se casatoresc, isi cauta o fata cuminte.Asa este scutita de tot felul de probleme(poti sa ramai insarcinata,poti sa contactezi o boala cu transmitere sexuala, poti sa fii parasita de prieten dupa ce a obtinut ceva de la tine, etc.)