| mistocea a întrebat:

Unde as putea gasi desene pentru origami?

Răspuns Câştigător
| kinkyk a răspuns:

Eu am o carte. Daca nu gasesti nimic, poate o scanez.

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Pentru origami nu ai nevoie de desene ai nevoie de instructiuni.Si pe acestea, amanuntite si clare, cu desene pentru fiecare etapa a constructiei le gasesti in trei carti pe care ti le recomand saigurandu-te ca daca vrei cu tot dinadinsul si ai rabdare vei reusi sa realizezi cele mai complicate figuri.Aceste carti sunt:
1. Zulal Ayture- Scheele_Hobby-Origami(constructii din hartie-pentru cei mici si cei mari)
2. Zulal Ayture-Scheele-lumea fermecata origami(animale din hartie)
3.Idei peste idei-origami-minunate figuri din hartie plisata.
Toate aceste carti au aparut la editura M.A.S.T.Succes!

| rael a răspuns:

Cauta pe Google ORIGAMI si nu-ti ramane decat sa alegi! Ai nevoie doar de rabdare si rabdare si rabdare...
Mai jos ai cateva adrese. Spor la treaba!
clipuri.preferate.net/:origami
video.acasa.ro/view_video/caf7aa07301948549bed/origami-trandafir.html
www.galeriadearta.com/lectii/stea-origami-256.htm
www.criserb.com/blog/origami-zambila.html
www.lumeapiticilor.ro/strada/?tema=pinguin::Origami

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la google imagini la ce vrei sa cauti si iti apare la unele dintre ele si schita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu am o carte pdf super interesanta. Da-mi mail-ul tau ca sa ti-o trimithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place sa fac origami.De aceea eu am cautat pe net si uite asa am dat de 2 site-uri super marfa unde te invata cum sa faci diverse animale, flori, decoratiuni, etc din hartie.Ai si diagrama(poza)si filmulet 3d.Sa nu o mai lungim cu vorba.

www.origami-club.com/en/

http://www.origami-kids.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il gasesti pe www.origami-club.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca si http://origami.onmysite.ro