| JIJ a întrebat:

Unde as putea gasi pe internet texte de tradus din engleza in romana? vreau sa imi antrenez cultura cuvintelor in engleza

Răspuns Câştigător
| chocoholic a răspuns:

"Hallo" parca era bun, dar nu stiu daca poti traduce texte sau doar cuvinte. In orice caz, nu Google Translate!

6 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Poți oarecum cu Google Translate.

| floppy98 a răspuns:

Cauta pe google book carti la intamplare in engleza si tradulaughing

| danielasavaSmileforever a răspuns:

Google translate... si mai cauta vocabulare in google

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti sute de mii de texte pe en.wikipedia.org si poti invata si altceva traducand acele texte.

| adriana222 a răspuns:

Iti poti cumpara carti Pinguin Readers, sunt clasate pe nivele ( 1, 2, 3, 4, 5, 6).Iti dezvolta foarte mult vocabularul. Sau fa, ti un cont pe wattpad( este un site pe care poti citi carti scrie de oameni obisnuiti, unele carti in engleaza au peste 5 milioane de cititori si aprecieri).Sau stii ce mai poti face? Vorbeste cu strainii pe omegle-comunicarea ajuta. happy Sper ca te.a ajutat raspunsul meu happy