| Barbie_9607 a întrebat:

Urgent! Cei care a-ti citit MOROMETII ( vol.1) va rog spuneti-mi ce va placut cel mai mult! dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| MichelleC a răspuns:

Conflictul dintre Tudor Balosu si fica lui Polina pentru ca aceasa
fugise cu un baiat sarac din sat, :d

5 răspunsuri:
| AcI a răspuns:

Mie mi-a placut... Absolut nimic.
Doar faza cand vin ei de la camp si gheorghita se duce in gradina si Taicasu il cheama si e aspus si ironic cu el,,, dar nu mai tin minte in ce volum era parca 1 rolling on the floor

| Good Cat a răspuns:

Limbajul lor. In special cand Birica ii striga vecinului lui Moromete : " Tu-ti dumnezeu m-ati" si nu stiu de ce mi-l imaginez pe un ton apasat si foarte haios. Am ras cand am citit partea aia de mi-au dat lacrimile!

| Roberta00 a răspuns:

Urasc cartea aia o detest!~x(~x(
E cea mai oribilaaa!

mira
| mira a răspuns:

Taierea salcamului, plata impozitului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mi-a placut rabdarea lui moromete si gandirea lui logica