| ema1ih a întrebat:

Urgent!
Imi puteti spune ce se intampla in fiecare eposod din Nini?
Eu stiu ce se intampla dar imi trebuie sa scriu undeva si nu imi amintesc ce s-a intamplat chiar in fiecare episod! Puteti sa imi descrieti ce se intampla pe scurt cu fiecare personaj din acel episod ( ma rog... ce va mai amintiti si voi...).
Primul raspuns care a scris despre ficare (aproape ficare ) episod primeste funda!
Plz...

Răspuns Câştigător
| malina_2068 a răspuns:

tomas se muta cu familia lui la ambasada iar nini le da la toti porecle lui tomas ii zice chelios lui celina starcul negru iar nini nu prea face o impresie buna asupra lor martin se indragosteste de lola si sofia iar acestea se despart de el cheama se indragosteste de sora sofiei iar ei vor sa fie impreuna asa ca fug de acasa la circ nini se deghizeaza in nicolas sa poata fi aproape de ambasada celina il place pe tomas dar acesta o place pe nini in secret si niin il place pe el ei uneori se intalnesc si se saruta celina pleaca de la ambasada la putin timp dupa carese preface ca e bolnava si vine din nou fratele celinei victor se duce la spital sa o intalneasca pe asistenta care a ajutat-o pe cellina sa nasca santajando ca i a dat copilul altcuiva sa vina la ambasada ca toata lumea sa creada ca este bolnava ea afla intre timp ca cici e fiica ei adica fata care o uraste cel mai mult aceasta o iubeste pe nini si considera ca este mama ei de suflet tomas o invita pe nini in mansarda si adorm acolo celina iii spune ninei ca este mama lui cici au trait cu drame si fericiri si in acest timp victor incerca sa vada ce este ciudat la nini in penultimul episod victor afla ca nini este nicolas iar tomas o cere in casa torie pe nini cand sa se casatoreasca victor le spuse tuturor ca nini si nicolas sunt aceeasi persoana nini cu tomas nu se mai maritasera ea fugi departe tomas o gasise si ii spuseca ar trebiu sa plece de la ambasada tomas plecase iar cici veni la nini si o rugase sa nu plece aceasta nu putea face nimic avocatul lui tomas ii spuse sa o ierte asa sunt oamenii el se mai gandisera cand sa plece toti din ambasada se imbraca in nicolas si o ierta tomas o cerusera iar pe nini in casatorie iar aceasta accepta ie se casatori si traisera fericiti pana la adanci batraneti... funda?