| YumiSukinanda a întrebat:

Urgent! joc second life si azi am facut cont si ma joc acum dar nu stiu ce sa fac, cum fug? cum sar? cum ma teleportez la o alta petrecere? cum merg la cumparaturi? ce trebuie sa fac? ajutorcrying

3 răspunsuri:
| xcristix a răspuns:

Ai grija ca "second life" sa nu devina "first life", majoritatea jocurilor online iti dau dependenta, ATENTIE MARE! eu am fost dependent de metin2 1 an si cand dormeam visam doar metin2, la scoala visam cu ochi deschisi metin2, ti-as recomanda sa te lasi de second life si joacate jocuri care nu necesit internet, gen nfs, gta, ca pe astea poti sa le termini si te plictisesti de ele, in schimb cele online nu se termina NICIODATA!

| corinelboss a răspuns:

Ai un tutorial prima data cand intri 'in world' -.-

| Cordelia a răspuns:

Secondlife e foarte complicat. Degeaba folosesti tutorialul acela de la inceput, pentru cumparaturi mergi pe site -> marketplace -> acolo alegi preţurile intre 0-10 ls, acestea sunt gratis, cumperi, mergi pe sandbox si la inventorii gasesti cutia, click dreapta pe ea o deschizi si apoi atasezi lucrurile cumparate.