| alecsStar a întrebat:

Va fac un ex de IQ. Eu am un nr de pere. fratele meu are un nr de pere. Daca eu ii dau lui 1 para. avem acelasi nr de pere. iar daca el imi da mie o para din perele lui ( nu se include para care i-am dat`o eu ) eu am dublu cat lui. Daca nu doriti sa rasp nu raspundeti!

4 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Intrebari de copii mici. Tu ai 4 pere si fraito 2.Cand ii dai para raman 3 la fiecare, dupa care el iti da o para, in afara de aia care i-ai dato tu, si ramaneti cu acelasi nr de pere ca la inceput. Nici nu stiu dc v-ati batut sa va dati perele unu la altu ca tot la fel ramaneati laughing)

| DeyuS13 a răspuns:

Eu am 7 si el are 5?batting eyelashes

| A12NDRA a răspuns:

@florim007 ai ratat un lucru, partea cu daca fratesu ii da o para el are dublu.

Raspunsul bun este cel a lui @deyu.

As face si eu problema dar imi e lene, doar ma ocup cu judecatul.

| alecsStar explică:

Intrebari de copii mici dar tu nu esti capabil sa raspunzi la un ex de copii mici ^^ tare destept mai esti. rasp este 7 si 5