| Alecsandraa97 a întrebat:

Va intreb de curiozitate... Voi credeti ca este bine sau rau sa stai in fata ecranului(televizor, pc etc.)? De ce este bine si de ce este rau?:-s

Vreau sa aud si parerile voastrebig grin.

3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Cred ca problema e ca tinzi sa stai din ce in ce mai mult in fata ecranului. asta inseamna ca nu faci altceva, mai ales o activitate care sa te solicite fizic. pe scurt televizorul si calculatorul promoveaza sedentarismul.

| timioros a răspuns:

Pai daca stai mult in fata ecranului la pc radiatile monitorului iti afecteaza ochii, la televizor e mai bine ca radiatile nu prea ajung la ochi ca tu stai mai departe de tv. daca la pc ai un ecran gros(MAXIM 50 centimetri), acel ecran consuma mai mult curent si radiatile sunt mai mari, daca in schimb aI unu subtire (maxim 5 centimetri) acela consuma mai putin curent si radiatile sunt mai mici. eu mi-am cumparat unu subtire si am vezut diferenta. funda?

| xDandrexD a răspuns:

Poi... e bine sa stai big grin da` sa nu exagerezi happy. Nu e bine pentru ca iti strici si ochiipuppy dog eyes happy