| Criiss16 a întrebat:

Va plac fimlele de groaza? Imi ziceti si mie cateva?happy Mc mult!

25 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

The uninvited. Este din 2009... este horror cu putin psihologic filmul... foarte tare!

| inna a răspuns:

House of wax :-x superb film.My bloody valentine.The Grudge varianta japoneza.The dawn of the deadhappy. Room 1408winking

| dulshe a răspuns:

Iti recomand sa vezi TWILIGHT nu e asa de groaza e cu vampiri dar eu ador filmul acest, l-am vz de vreo 5 orilaughing o data cu prietenii, o data cu familia, o data sg, o data la un cinematorgraf tot cu prietenii etclaughing oricum e super filmul
vizionare placuta

| Diva a răspuns:

Darkness Falls
Prophecy
Dark Water
House Of 1000 Corpses
Seria Hellraiser
Stephen King's Rose Red
Shining
Exorcistul
Dead End
9 episoade ale seriei Friday the 13th
Dawn of the Dead seria Nightmare on Elm Street
Army Of Dead
Casa Bantuita
Poltergeist
Cradle Of Fear
Wrong Turn
Seria HellBound. Seria Alien
seria Haloween
Psycho ('60-Hitchcock)
Vineri 13

Mutant
In the mouth of madness
Arahnofobia
Politistul maniac
Evil Dead
Lord of Illusions
Pumpkinhead
Ravenous
The Others
ExecutionCradle of Fear
Vampires
Virus the Forsaken
Bones
Event horizon
Spawn
Copiii Porumbului
The Eye
Night Of The Living Dead
Session 9
The Texas Chainsaw Masacre
The Tooth Fairy
Wrong Trip 1 si 2
Anatomie
Misery
The Green Mile
Dreamcatcher
DarkWater
Candyman
Darkness
The Beyond
Opera
Suspiria
Inferno
Dawn Of The dead (cel original din '78 )
Cannibal holocaust (interzis in peste 57 de tari cica)
Uzumaki (reaaally entertaining)
The cabinet of Dr. Caligari
Body Snatchers (ala vechi)
White Zombie (with Bela Lugosi)
HalloweeN (only the first 2)
Sleepaway Camp
Jack Frost (nu ala cu Michael Keaton )
Brain Dead
Evil Dead
Cannibal Ferox
Phantasm
Amityville Horror
Resident Evil

| Cryss a răspuns:

Sillent Hill, Darkness Falls, Final Destination toate filmele, Joshua, Resident Evil, Underworld, 13 Ghosts, The Grudge, the Unborn, The House, Jeepers Creepers, Saw, The Midnight Meat Train, The Nightmare Before Christmas, The Ring, Freddy vs. Jason, Dark Water, A Nightmare on Elm Street happy. Cam astea mi-au venit in minte big grin, mie mi-au placut sper sa iti placa si tiebatting eyelashes.

| tukhey23 a răspuns:

Da, See No Evil (2006)hee hee

| dyanna a răspuns:

Filme cu "undeads":

Dawn of the Dead
The Return of the Living Dead (1985)
Return of the living dead II
Resident Evil 1, 2, 3 - este extraordinarwinking
Land of the Dead (2005)
Undead (2003)

Filme cu fantome:

The Sixth Sense
Ghostbusters
Gin gwai
Ghost
The Frighteners
Thir13en Ghosts
Sleepy Hollow
Island of Lost Souls
Shutter
Poltergeist
Ringu

Filme cu vampiri:

Blade, the Vampire Slayer (1998)
Blade 2: Bloodhunt (2002)
Blade 3: Trinity (2004)
Interview with a Vampire (1994)
Queen of the Damned (2002)
Martin(1977)
Nosferatu the Vampyre (1979)
Black Sunday (1960)
Dracula (1931)
Nosferatu (1922) - film mut
Dracula: Dead and Loving It
John Carpenter's Vampires (1998)
Dracula 2000 (2000)
Revamped (2007)
Innocent Blood (1992)
Blood: The Last Vampire (2000)
Underworld (2003)
Underworld: Evolution (2006)
Van Helsing (2004)
The Fearless Vampire Killers (Dance of the Vampires) (1967)
BloodRayne (2005)
From Dusk Till Dawn (1996)
The Lost Boys (1987)
Blood Bath (1966)
Forest of the damned
The Forsaken
The Wisdom of Crocodiles (1998)
Bordello of Blood
Vampire in Brooklyn
Buffy the Vampire Slayer (1992)
Fright Night Part 2 (1988)
Vamp (1986)

pe langa astea, iti recomand mirrors si the messengers.

P. S.: trebuie sa te uiti la underworldwinking toate cele trei patri. mie mi s-a parut fenomenalwinking

| dyanna a răspuns:

Parti* big grin

| dyanna a răspuns:

RBD, de ce sa se supere pe tine?

| CenturyChild a răspuns:

Da imi plac. Un film de groaza, hmmmm... Nu e chiar un film, de fapt e un fel de documentar dar pe mine m-a speriat : fenomene stranii ( discovery) Daca intelegi limba engleza poti sa vezi un episod ( care m-a cam speriat la inceput) pe http://www.youtube.com/watch?v=pdKSokL5Abk&feature=related

| GreenSky a răspuns:

Seed of chuchy>>>>

| moonY a răspuns:

Reeker. o sa ti se para aberant, dar urmareste'l pana la sfarsit.
nu'mi mai amintesc, sunt prea multe.eu obisnuiesc sa caut aici
http://www.cinemarx.ro/filme-horror-noi/

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu nu nu nu!

| murik a răspuns:

Saw

| FearNoEvil a răspuns:

The Others (2001) si in principiu orice film Stephen King.

| Crissa_4407 a răspuns:

Da si mie imi plac la nebuniebig grin cel mai mult mi-au placu saw1, saw2, saw3, saw4, saw5 si abia astept sa iasa si saw6 sunt super...nu stiu daca le-ai vazut dar itirecomand sa le vezi. pipik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, imi plac. Wrong Turn, Heartsropper...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirrors.
One missed call.
The ring.
The unborn.
Friday the 13th.
Shining.
Final destination(toate).
House of wax.
Rec.
American psycho.
Room 1408.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca sunt fata, sincer, da, imi plac filmele de groaza, dar nu toate. Da iti spun, dar sa nu te superi pe mine, dar iti spun doar 2.:
13 Fantome
si
Demonul Zapezii (sau monstrul zapezii, nu mai stiu sigur)( sa nu te supy pe mine pls).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaa imi palac multttttt Dawn of the Dead

The Return of the Living Dead (1985)

Return of the living dead II

Resident Evil 1, 2, 3 - este extraordinar

Land of the Dead (2005)

Undead (2003)
.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daracula 2000

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap imi plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da da da da da da da da da da

| dreamfall a răspuns:

Filme de groaza... eu unul cel putin sunt mare amator horror, in mare parte tata e de vina, imaginati`va, eu cu fratele meu aveam 8 respectiv 9 ani si ne trezea la 2 noaptea sa ne uitam la tv cu el la filme de groaza (mi-a povestit mama acum cativa ani ca se uitase el odata la unu` si de frica nu o mai mers nici la wc in noaptea aia big grinDDDD, si ca sa mai fac un comment... am o vecina care pe la 16 ani uitandu`se la niste filme cu vampiri noaptea o innebunit), era pe atunci prin 92-93 parca pe un canal italienesc ca noi aveam parabolica, si de`atunci ma tot uit la genu` asta de filme... alea cu vampiri nu prea mi-au placut niciodata, in schimb alea clasice gen vineri13 le consider cele mai reusite, alea din zilele noastre nu stiu... nu mai au farmecul celor de odinioara, poate si pentru ca acum exista horror din abundentza... asa printre cele mai bune consider eu: The blair witch project (asta`i mortal numai ca trebuie sa te uiti la el obligatoriu dupa 12 noaptea sa tragi ruloul la geam sa fie bezna in camera, sa te uiti la calcuator cu volumul cat de cat tare si sa ai casti big grin ) ar mai fi The ring, una obligatorie e Room 1408, la horror-comedie nu o sa uit niciodata Armata tenebrelor