| anonim_4396 a întrebat:

Va place la scoala? As vrea raspunsuri cat mai concrete(exemplu:da, pentru ca...nu pentru ca...)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! Pentru ca imi plac foarte mult colegii, care fac dintr`o zi de scoala plictisitoare, o zi de scoala distractiva si amuzant. La noi in clasa invatam amuzandu`ne! Si chiar imi face placere sa merg la scoala ca stiu ca urmeaza sa`mi iau portia de ras, dar si sa acumulez muuuuuulte cunostinte noi, is constienta ca scoala ma ajuta in viata, deci da imi place la scoala!batting eyelashes

18 răspunsuri:
| Mony_4137 a răspuns:

Imi plac doar pauzele petrecute cu colegiihappy
Cursurile mai lasa de dorittongue

| ☼loli☼ a răspuns:

Nu pentru ca trebuie sa ma trezesc devreme si pentru ca e plictisitor la cursuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amuzanta* scuzati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, imi plac doar pauzele.big grin

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Mie nu prea imi place pentru ca avem niste profesori aiuriti rau sunt seriosi la fiecare ora, n'au un pic de haz in ei mai ales profa' de istorie care daca scoatem un zambet de la ea e bine. Aa mai radem cu aia de civica ca are un "sictir" in ea la cum vorbesteoh go on te apuca rasullaughing

| User a răspuns:

Nu. doar pauzele si educatia fizicalaughing in rest nu-mi place nimiclaughing

| JeSa a răspuns:

Buna! Categoric, altfel eram fara de cunoastere, ex. nu stiai sa scrii, sa citesti, sa te incadrezi in lume si asa mai departe, intr-un cuv. ne ajuta sa ne castigam existenta, sa devenim oameni. Pa, pa!

| rey a răspuns:

Nu.

Pentru că elevul intră pe porţile şcolii ca o plastelină şi iese modelat ca un. ă... Din cauza unui sistem distrus, şi instabil, dar şi datorită unor profesori nemotivaţi sau care pur şi simplu nu au ce căuta în domeniul respectiv.

,, Copii sunt viitorul unei ţări" asta nu spunea Vadim să aveţi motiv să credeţi că e nebunie ci e un sumbru adevăr.

| usernamealy a răspuns:

Mie imi place la scoala imi plac si orele de curs pentru ca mai invatam cate ceva (si ma simt bine cand ma uit la te pui cu blondele si stiu o intrebare pe care ele nu o stiu)laughing dar ne si distram la ore ca am niste colegi nebuni d tot care nu au frica de profesori chiar le scriu pe haine cu cariocalaughing si in pauze ii misto dar cateodata parca nu se mai term cand lipseste pr mea cea mai buna nu prea am ce sa fac ca fetele au cam multe fite la mine in clasa mai bine ma int cu baietiihee hee dar tie iti place la scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, eu sunt inca in vacantalaughing nu prea dau pe la scoala, si acum mi greu ca am o gramada de absente si numa 5 note.

| Ana a răspuns:

Aoleu, nici aici nu scap d sc sigh
stii vb aia: "pauzele lungi si dese, cheia marilor succese" laughing

| viatadecacatt a răspuns:

Intr-un fel imi place pentru ca suntem multi s facem numai dracii in pauze.si nu numai in pauzelaughing
Si la ore imi place da nu prea laughing

| Carouri a răspuns:

NU!
Imi ocupa timpul, ma streseaza si ma opreste sa fac ce vreau!
Urasc anii de elev!

| putzulica a răspuns:

Nu, fiind ca scoala e cosmaru copiilor.winking si pentru ca e stresanta.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

La ASE Bucuresti imi placea, era senzatie, lume multa, cafenele multe, oamenii de treaba si chiar si la cursuri daca mergeam baietii aia care predau chiar ziceu bine si cu folos. Acum sunt la Ovidius la Constanta si e o mare pierdere de timp din toate punctele de vedere, nici studente prea aratoase nu sunt macar sad

| Larette a răspuns:

Mie imi place sa invat! Nu stiu ce as fi facut fara sa stiu ce stiu acum.

| Razvan a răspuns:

Nu stiu ce m-as face fara modesta mea profa de fizica care in fiecare ora ne aminteste ce norocosi suntem ca facem cu ea. E un geniu. Poate ati auzit expresia "incercuieste intr-un patrat". Sa stiti ca de ea a fost inventatalaughing

| dragutza a răspuns:

In unele momente e foarte distractiva! pauzele sunt raiul pe pamant! si la scoala chiar daca noua nu ne place sa recunoastem, invatam multe lucruri interesante care ne vor trebui in viata! daca nu am mai merge la scoala nu am avea atatia prieteni, nu am avea profesori in situatii penibile, nu am avea colegi care sa se ia in gura cu profu'...deci nu am avea distractie!love struck deci cred ca da imi place ...scoala!