| Coolgirl_7768 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti dc trebuie sa protejam animalele? plizzzzzzz

10 răspunsuri:
| yonutzmircea18 a răspuns:

Nu stiu

| Merilynne a răspuns:

Ce intrebare...
Draga mea trebuie sa le protejam pentru ca si ele sunt vietuitoare... acum daca tu nu ai mila fata de un animal dragut nu e vina mea.

| Chiuaua a răspuns:

Pai nu stiu poate mai avem nevoie de ele. fiecare animal are locul lui pe aceasta palneta, fiecare ajuta cu ceva (ex:daca nu am avea albine nu am avea nici miere nici fructe, nu ar avea cine face polenizarea) da cred ca de tine ne-am putea lipsi

| justme91 a răspuns:

Chiar, oare de ce te protejam?

| thegreatgatsby a răspuns:

Cauta pe Google.

Apache
| Apache a răspuns:

E o intrebare destul de puerila...
raspuns : ...fiindca este datoria noastra ca animale superioare, sa protejam niste fiinte care nu se pot apara de abuzurile noastre!
uite aici :
http://www.220.ro/......KHrC44CIC/
*in primul rand trebuie sa protejam aceste fiinte de animalele adevarate ...care din pacate sunt oamenii *
...ti se pare corect sa le lasi de izbeliste?

| baru a răspuns:

Sall. Deoarece traim de pe urma lor. Este vorba de energie, de intreg. Exact ca si un nucleu. Ai putea trai fara sa te hranesti? Tot asa si cu animalele. Ajuta inclusiv la biosfera. Pa!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele specii sunt pe cale de disparitie. Trebuie protejate. Alte specii au fost transformate de om in handicapati (pisica). E pacat s-o lasi sa moara de foame ca pisicile au ajuns sa nu mai prinda soareci si o sa-i prindem noi. Cainii trebuie protejati pentru ca mai te scapa de cate un handicapat si dupa ce s-au inmultit ca naiba mai sunt si idioti care-i apara cand s-a incercat sterilizarea.

| mada_6524 a răspuns:

De ce? poate ca intr-o zi vreun animal te va salva ...cine stie

| Coolgirl_7768 explică:

Chestia-i ca imi trebuie la un proiect multe motive si mie nu prea imi vin idei