| crissz a întrebat:

Va rog sa ma ajutati ca sa descifrez un vis! Am visat ca cu o fosta prietena (cu care acum nu mai sintem in legatura deloc) din nou m-am imprietenit si parca ne duceam undeva...insa stiam ca dupa mine trebuie sa vina cineva(cum m-am trezit nu mi-l pot aminti cine)si ea m-a dus intr-un loc parca pustiu.Acolo parca era cineva care dorea sa ma omoare, cind am inceput sa fug spre drumu care ducea in oras pamintul se clatina si ea ma tinea, insa acela pe care il asteptam a venit si m-a salvat. E ceea e imi amintesc, pe fosta prietena o tin minte foarte bine insa pe cel care m-a salvat deloc!

1 răspuns:
| Alina_9592 a răspuns:

In primul rand sunt doar vise.
in al doilea rand faptul ca ai visat ca o sa te impaci cu ea poate fi un dejavu.mi se intampla si mie foarte des.
depinde din ce motive v-ati certat si cine a fost de vina, iti poti da seama daca merita sa te usmesti sa-ti aduci aminte visul si in vis dc v-ati impacat.
daca tu esti de vina, cred ca tu o sa faci primul pas, dar daca ea este de vina nu-s asa sigura ca va face ea primul pas, mai ales daca ea nu te-a iertat pana acum. tine cont si mare cont iti zic.dc v-ati certat! daca este ceva banal te va ierta repede, daca este ceva serios...asta depinde numai si numai de voi doua. cat de prietene ati fost, cat de bine v-ati inteles, cat de tare va doriti sa mai fiti prietene, dar din cate stiu eu, prietenii adevarati se iarta cat de tare si-ar gresi, pentru ca si-au fost loiali si la bine si la greu. faptul ca ai visat ca te omoara cineva, asa e ceva obisnuit pentru toti ca doar sunt cosmaruri. si persoana pe care nu ti-o poti aduce aminte cred ca inca nu o cunosti si urmeza sa faceti cunostinta.in vis daca pesroana(x) te salveaza inseamna ca o sa te intelegi bine cu ea. dar nu uita."Nu-ti uita prieteni vechi pentru cei noi! Cei vechi te stiu si te ajuta mereu, cei noi te lasa pentru alti asa cum ai facut-o si tu"! Sper ca te-am ajutathappy