| GreenBubbleLove a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Ieri la ora de romana am avut ca tema o compunere.Profa lua la nimereala la catalog pe cineva si il punea sa citesca.Colega mea[bff] o facuse prea mica si mi-a spus sa i-o dau pe a mea. A citit-o si la sfarsit a spus ca ii pune 10; dupa multe rugaminti am comvins-o sa recunoasca profei ca nu era a ei tema...Acuma profa a zis ca-i pune 4[ceea ce sigura ca nu o sa se ntample]...Acum s. a suparat pe mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Expertul a răspuns:

Amandoi ati gresit, tu ca i-ai dat tema ta si ea ca ti-a cerut tema.O sa-i treaca supararea, nu ai de ce tu sa fii suparat sau altceva.Sau macar daca i-ai dat tema tine-ai in tine si asta e, a luat 10 ea,o sa-mi faca si mie un favor,vorba aia "hai ca si eu ti-am dat". Incearca sa vorbesti cu ea,ca ea de ce nu si-a facut tema cum trebuie,cere-ti si tu scuze, vrajeste-o. Daca chiar nu te mai baga in seama, inseamna ca ea nu te considerea cel mai bun prieten(a) happy

3 răspunsuri:
| DeMeTrIoN a răspuns:

Cum e vorba aia:Frate, frate da` branza e pe bani. S-a suparat degeaba. Mie mi se intampla mai des ca bff sa se supere pe mine (dar asta in week-end-uri ca in timpul saptamanii nu ne vedem ca suntem la scoli diferite) Dar mereu gasesc o cale sa o impac. Acum, revenind la problema ta. Ea de ce nu a sia-o pe a ei chiar daca a facut-o mica. asta e daca nu s-a prceput ce sa-i faci?

| dydyloveyou a răspuns:

Trebuie sa-i explici prietenei tale ca trebuia sa recunoasca fara ca tu sa ii spui sa o faca.Si aceea era muca ta, pe care ea poate nu o merita. Daca ea facuse compunerea de o jumatate de pagina inseamna ca de atat stia.Atat merita.Ii poti spune ca tu ai fost o prietena buna si ai incercat sa o ajuti cu compunerea ta, si ca nu ar trebui sa fie suparata.Succes la scoala si va impacati!

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Las-o...la un moment dat isi va da seama ca s-a suparat de geaba si o sa-si ceara scuze happy