| hândel a întrebat:

Vad o multime de vietati cu fel si fel de "arme" la care recurg pentru. a se apara sau pentru. a ataca. Ce credeti c-ar putea omul sa-si dezvolte in lipsa facultatilor mentale, pentru. ai folosi ca arma?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Unghiile...picioarele...dintii.Am fi ca niste catei sau pisicute.

5 răspunsuri:
| rey a răspuns:

9... avem nouă arme. Şi o ştiinţă care le-a studiat, e în patrimoniul UNESCO. Nu intru în detalii...

| SimpleSergio a răspuns:

Da niste adevarate maimute am fi laughing))
pai omul isi poate dezolta unghiile. apoi asemeni sconcsului se poate adapta si isi poate dezolta parul de sub brat big grin si musculatura aici nu e nevoie de muschi big grin De obicei maimutele alea de la mascati 4 pe 4.sau orice maimuta 4 pe 4 (ma refer la corp) stim ca nu prea are creer happy. o zi buna!

| okei a răspuns:

Crengi, Pietre sunt singurele instrumente care stim sa le folosim. Poate daca ai pregatire in domeniu sa iti faci o arma fara tehnologie. Prastia este si ea o optiune dar iti trebuie material ceea ce o exclude. Crengile si betele raman cele mai dureroaselaughing

| cici_6785 a răspuns:

Cred ca limba ascutita ii ajunge, aceasta poate face mai rau ca niste gheare de tigru sau coltii rechinului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e usor. Daca luam in calcul lenea, si alte calitati ale oamenilor, le-ar trebui niste maini mai lungi, asa... pe la vreo 10 metri. nu trebuie sa te mai ridici sa iei telecomanda din baie, unde ai uitat-o ultima data, sa arunci la gunoi chipsul care l-ai scapat pe jos, etc. Ar mai trebui un fel de gura in palma, o groaza de avantaje. Ia ganteste-te ca esti la carrefour si vezi pe raft o cutie de bomboane de aia de 60 de lei, care nu ti-o permiti niciodata. O iei in mana, te faci ca te uiti la ea, si de fapt ii sugi continutul pe la spate. Ce-ar mai fi... a! numai pentru femei, daca ati vazut filmul ala cu v***** dentata, foarte util pentru fete care lucreaza pana tarziu.