| Oana_5036 a întrebat:

Vara asta sunt invitata la o colega.Stie cineva ce am putea face?(fara sa ne jucam pe calculator)
dau fundita celui care raspunde cel mai rapid si are cele mai multe variante!

Răspuns Câştigător
| andy01 a răspuns:

Puteti juca carti, face farse la telefon(daca aveti minutebig grin), sari coarda, merge la disco(depinde cati ani aveti) sau juca diverse jocuri. daca va plictisiti puteti chiar sa inventati diverse jocuri(combinandu-le etc.)
sper ca te-am ajutat
funda?big grin

5 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Sa va jucati jocuri
sa ascultati muzica
sa iesiti afara
sa mergeti la strand
sa vedeti niste filme
sa va scrieti una alteia in oracol
sa dansati pe muzica
sa va comparati gusturile
sa faceti poze (cu voi sau cu altceva)
sa va machiati una pe alta
sa vedeti care clipeste prima
sa va jucati si cu alte prietene
sa mergeti la parcuri acvatice
sa mergeti cu blicicleta rolele sau skate-ul in parc
etc

| Aysa19 a răspuns:

-mergeti la disco, club!
-Organizati o petrecere in pijamale numai cu fete :.
-incercati sa faceti farse
-va dati cu rolele
-va plimbati
-faceti camping smug
-va adunati mai multi si va creati un dans pe o melodie prefesmug
-va combinati hainelesmug
-incercati sa va faceti niste masti naturistesmug
-incercati niste chestii noi pe care nu leati mai facut dar va gandeati de mult
-cuceriti unii baieti care va plac
-profitati si faceti o schimbare in viata voastra:p:X

funda>?big grin

| BitchImfabulous a răspuns:

Puteti sa mergeti la strand(daca e cald), sa mai stati sa va bronzati, va plimbati cu rolele(daca aveti), bicicleta, dansati, spuneti glume, mergeti la un suc, la cumparaturi.Se pot face multe chestitongue

| LadyBya a răspuns:

Pai...Cand ai o prietena totul e interesant! Lucruri amuznte de facut(eu le fac cu prietena mea mai mereu):
1. Pozarea tinutelor:Fiecare dintre voi isi ia cele mai cool haine si isi intocmeste mai multe ouftit-uri. Le pozati pe rand si le aratati altor prieteni (fara sa le aratati fata voastra), iar care are cele mai multe voturi castiga.Incercati,va fi amuzant.
2. Distractie acvatica:Intr-un pahar plin cu apa pune-ti o floare si incercati apoi sa o pescuiti folosind numai buzele! Pare usor dar incercati amandoua de o data
3. Mixul numerelor:Ia o bucata de hartie si un pix si scrie pe un biletel numele si prnumele celei mai mici dintre voi.Incearca sa faci cat mai multe cuvinte folosind numai literele numelui ei.
4. Youtube-Fight:Intra pe youtube(sau pe orice alt site de mzica), lasa un cantec timp de 4 secunde si las-o pe prietena ta sa ghiceasca.Cine chiceste cat mai multe, castiga!
5.Star-Stylingbig grinecupeaza capul tau si al prietenei tale dintr-o fotografie si aseaza-le pe poze(de pe calculator sau reviste) cu tinute care iti plac! Asa vei vedea daca vi se potrivesc.
6.Atingerea:Alege mai multe obiecte, leagate la ochi si pipaie obiectul pe care prietena ta ti- da! Reusesti sa chicesti?
7.Tomapan:Nu juca cu caregorii plictisitoate! Ci cu unele ineresante:alinturi, emisiuni preferate ETC.
8.In si Out.Compune cu prietena ta o lista de lucruri in si out.La in puteti pune baieti care va plac, iar la out baieti care va enerveaza(o puteti face si cu alt ceva)
9. Vorbeste fara litere:alege impreuna cu prietena ta o litera pe care sa nu o rostiti si cititi un text tu si ea umul fara litera respectiva! Va fi amuzant.
10.Semne secrete:inventeaza impreuna cu prietena ta un alfabet secret.Il puteti inventa si in scris si cu mainile.
11. Mini-Star:Una dintre voi se preface ca e un star pe careil alege, iar cealalta trebuie sa ghiceasca. E funny.

| codyalex a răspuns:

Sa va plimbati prin parc

Sa vorbiti

Sa va duceti in cluburi

Sa dati baeram

Sa beti un suc

Sa va plimbati cu rolele/bicicleta

Sa va duceti la strand

Sa mancati mancare nesanatoasahee hee

Sa va faceti prieteni

Sa barfiti

Sa radeti una de alta

Sa povestiti

Sa ascultati muzica

Sa practicati un sport