| anonim_4396 a întrebat:

Vecinii mei arunca oase si tot felul de mizerii in gradina blocului pentru pisici si fac mizerie, eu pun mancare la pasari si ma tem ca pisicile sa nu-mi prinda vreo pasare si pisicile stau pe banca din fata blocului si lasa purici (nu mai stau pe banca aia) si urasc pisicile! Imi spuneti va rog din inima cum sa prind pisicile, sunt foarte sperioase si daca le sprind cred ca zgarie? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| ziper94 a răspuns:

Wow deci in sfarsit pune cineva o intrebare pe placul meu laughing
Sunt expert in torturat pisici ( le uras din toata inima) si si eu am pisici in fata blocului da am scapat de o vreme de ele laughing
Sper ca metodele mele sa iti fie utile:
1) asta a fost si pentru amuzament dar a fost buna oricum... petarda in dosul pisici laughing sa vezi ce se sperie si zbiara
2) una foarte buna e sa legi niste doze de suc sau de ce vrei de coada ei. pentru ca pisica fuge la zgomot iar cum alea fac foarte mult zgomot la contactul cu solul (betonul) o sa fuga pana moare. (cel putin la mine a functionat) nu o sa dormi o noapte pentru ca o sa auzi pisica fugind de coada ei dar macar a doua zi nu o sa o mai vezi laughing
3) Faci un amestec cu tot ce vrei si ii pui in mancare. adica pui ceva solutii detergenti... tot ce vrei si pui intr-o supa stricata sau ce vrei si le dai sa manance happy (moarte sigura )

Si nu faci nimic daca le prinzi o sa iti vina in continuare in fata blocului pentru ca primesc de mancare.
Deci cel mai bine e sa folosesti sfaturile mele de mai sus laughing

Sper ca te`au ajutat! big grin

23 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Si daca le prinzi ce ai sa le faci? doar nu ai sa le omori nu? eu una iubesc mult animalele, si sunt foarte atasata de pisici.
nu ai avea de cat sa le zgornesti de acolo, dar asta nu stiu cum ai faceo.

| ziper94 a răspuns:

Camelia tu esti ceva dependenta de pisici?raised eyebrows
Vai de as avea in fata mea o pisica... in 5 secunde i`ar fi rupt gatu`

Bianca incearca sa le atragi cu mancare happy
Pune`ti ceva in mana si cheamale la tine si apoi o prinzi... si dupa faci ce vrei cu ea... ti-as recomanda sa o omori da numa eu as face asa ceva. big grin

| eeeeeeeeee a răspuns:

Da stai putin...cu pisicile ce vrei sa faci?!

| eeeeeeeeee a răspuns:

Sa mor eu, voi nu sunteti sanatosi!

| annahandball a răspuns:

Singura rezorvare intelgenta a problemei tale cu pisicile e sa le prinzi si sa ce? Sa le bagi intr-un sac si sa le duci de acolo? Pai sa stii ca aici e o problema dar poti gasi o rezorvare mult mai simpla!
Tu pui mancare la pasari care sunt libere adica vabri sau ceva de genu sau ai porumbei? Orcum de obicei o pisica bine hranita nu o sa incerce niciodata sa prinda o pasare! In legatura cu purici ei nu stau pe oameni, dar oricum parerea mea e sa nu stai pe banca aia!
Nu incerca sa prinzi pisicele pentru ca nu e bine sa te bagi daca vecini tai le iubesc si le hranesc. Nu te-ai gndid ca poate lor nu le plac pasarile?
De ex eu am un vecini care creste porumbei si lasa o groaza de gainat si ma enerveza! Succes!

| HinoKahoko a răspuns:

E imposibil sa le prinzi luand in considerare faptul ca ti-e si frica si sunt si de strada. Pisicile sunt istete si s/ar intoarce imediat. Mai bine anunti hingherul (daca e in acea localitate). Sau ai putea sa le duci mancare in alt loc sau ceva... imi pare rau ca nu prea stiu dar ai putea intreba aici. www.animale.ro comunitatea te va ajuta

| DeUtZaTa a răspuns:

Nu asa se face toti cei care faceti asta sunteti niste nesimtiti omorati animale nevinovate asta e acum nu omori pisica pentru o pasare.Sa stii ca mai multe animale mor din cauza prostilor si boilor ca voi.Proasto.

| DeUtZaTa a răspuns:

Sa te puna dracu sa mai zici asa ceva sa stii ca iubesc extrem de mult pisicile si tu esti o vaca si o scroafa care se gandeste numai la pasarile ei ele mananca de la oameni si eu am avut o pisica jegoasa si cu purici si am spalat-o si am luat-o acasa.Nu vreau neaparat sa faci asta dar sincer doamne de ce nu intelegeti sunteti niste prostiiiiiiiiiiiiiiiii

| DeUtZaTa a răspuns:

Ziper94 ma cac in gura ta! Esti un bou.

| DeUtZaTa a răspuns:

A si BiancaMihaela esti o vaca, nespalata esti tu, ca mas caca in gura ta asa.Vezi poezii cu prostii pentru creieri tai de vaca imputita.Si nu te mai suport pe tine sa te ia dracu si sa te duca intr-un **** ca asta meriti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le duc pe strazile unde sunt case, acolo vor primi multa mancare, nu vreau sa le fac rau si cineva pentru pisici a pus in gradina orez cu lapte, e normal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Camelia esti o proasta, sa am numai purici in fata blocului iti place, si nu le omorrrrrrrrr turco!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravoooooo ziper94! Dar pisicile astea fug ca niste... ahhhhhhhhh fug repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Camelia sa mori tu, esti o proasta si o vaca! Duce in fata unei masini si mai bine sa te calce!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OK ziper94. Mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba Camelio esti o proasta si ai grija cum vorbesti ca daca nu te iau la injuraturi si cred ca deja am inceput.Handicapato,proasto,idioato,cretina,crescuta in canale.Sa te dau dragu de proasta ca eu nu am nevoie de nespalate(sunt prietena Biancai)si apropo nu te-am intrebat pe tine ce crezi i-am intrebat pe ceilalti ce fac ca nu le mai suport si daca iti plac pisicile fa crescatorie de jegoase ca va asemanati intre voi tu jegoasa ele jegoase nu ca e bine facem o afacere buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ziper94 nu e bou, e mult mai destept ca tine Camelio eu nu vreau sa injur dar nu crede ca nu pot!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel putin ziper94 si miley123 am raspuns cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce oameni d******i in Romania asta omori pisicile sa nu isi prinda prada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu omor pisicile le duc altundeva! Parca sunteti turci sau analfabeti!

| miley123 a răspuns:

Sunt si ele vietati...si ele is feline din familia leului