| BadResonance a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va placa un baiat care este mai mare decat voi cu 2 ani si sa fie in clasa 8 iar voi in clasa 6? Caci daca da ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| ItsMaxi a răspuns:

Serios Just4Joker? pffff :| iti dau un sfat nu te lua dupa parerea lui :))) in primul rand nu'i nimic rau in asta si eu sunt cls. 7 si mi s-a intamplat sa'mi placa baieti cu cativa ani mai mare decat mine ceea ce conteaza cu adevarat...e dragostea ta fata de baiatul respectiv. nu sunt toti la fel, si'n plus frate e cls. 8 si tu a 6 ce'i asa rau in asta? e o diferenta de 2 ani doar si legat de reputatie :| daca tie chiar iti pasa atat de mult de ce zic niste fitosi e treaba ta app Just4Joker nu stiu ce relatii ai avut tu de esti asa negativ :D si ce'i asa de ''misto'' la reputatie frate! atata timp cat nu te droghezi, fumezi, bei sau esti curva/r eu zic ca e totul ok :D AM si eu multi colegi in clasa care'mi spun ''vai sa nu mai faci asa ca iti cade reputatia'' bla bla bla si pana la urma spune'mi tu : conteaza chiar asa de mult fitele si ironiile altor oameni? pentru mine nu conteaza atata timp cat iubesc o persoana nimic nu ma poate face sa nu mai tin la ea deci sfatul meu e sa vorbesti cu baiatul acela si sa'i explici. iar daca acesta spune nu stai linistita :x :x nu'i capat de tara;) mult noroc :-* si nu pune la suflet ce zic alti si daca vrei sa te simti mai bine asculta asta http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| BadResonance explică (pentru ItsMaxi):

Chiar m-a ajutat.happy

| Just4Joker a răspuns (pentru ItsMaxi):

Nu-i nimic rau in asta, decat viitoru' tau.
Iti dau si eu un sfat... Mai bine te-ai orienta spre asa zisa "centura".
Din relatii de genu' iti vor muri multi neuroni.
Au revoir, mrs.

22 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Colegelor mele li s-a intamplat.
Pai nu e de loc bine. Ala isi va bate joc de tine!
Te vei saruta cu el, bla, bla, bla... Dar mai apoi, te va lasa balta si toata reputatia ta se va duce pe apa sambetei.

| BadResonance explică (pentru Just4Joker):

Multumesc!big grinbig grinbig grin

| Just4Joker a răspuns (pentru BadResonance):

Stiu ca e greu. Daca si el te place pe tine, profita de asta.
Incearca sa-l iubesti, dar tu sa fi cea care-l lasa balta!

| BadResonance explică (pentru Just4Joker):

DACA este un mare cuvant!

| Xtadelo a răspuns:

Buna!

Pai baiatul fiind mai mare se amuza pe seama ta thinking chiar daca tie ti se pare ca vorbeste serios sau....cine stie thinking
Am patit si eu asta pe clasa a 6-a laughing
Acum ma inteleg foarte bine cu acel baiat si ne amuzam de faptul ca imi placea de el laughing
Bafta!

| BadResonance explică (pentru Xtadelo):

Cand eram in cl.4 el era deja cu una din cl.5 si sunt uimita faptul ca o prietena mi-a zis ca varul ei (prietenei)i-a vazut sarutandu-se in spatele gradinitei! Si este foarte scandalos faptul ca parintii lor nici nu banuiau acest lucru! Nu credeti?:O:O:O:Osadsadsadsad

| Xtadelo a răspuns:

Clasa a 4-a... cred ca realizezi cat erai de mica, nu? straight face
Iar el a 6-a... laughing
Baiatul a crescut, crede-ma ca atunci cand o sa ajungi si tu pe a 8-a o sa intelegi ce vreau sa spun.
Scandalos ca ce? Era un baietel care nu realiza ce face laughing Mai bine ai lasa baietii, esti inca mica. Ai tot timpul din lume pentru asta.
Bye!

| ItsMaxi a răspuns:

Just4Joker : ''te-ai orienta spre asa zisa CENTURA'' iti bati joc de mine? serios amice big grin tu-n loc sa ajuti persoanele le faci sa se dea cu capu de pereti si sa'si spuna nu stiu ce... daca tu crezi ca baieti toti baieti astea de pe glob sunt la fel si fetele inca odata punctez toate sunt cuve inseamna ca tu degeaba iti traiesti viata daca esti asa negativ si rau :d iti dau un sfat du-te si cautati pe cineva! prea mult negativism strica sad

| Nyx a răspuns (pentru ItsMaxi):

Ai citit intrebarea? Realizezi ca e o fata de 12 anisori cea care intreaba? Si mai apoi, nu trebuie sa fii penalitatate de fata ca sa te trezesti la 13 ani pe masa de chiuretaje(avorturi), e destul sa te bagi cu capul inainte pentru ca ai ascultat un sfat pe un site dat de o persoana care nu are nici o treaba cu viata ta si pe care ai si premiat-o, ca deh, ti-a spus ce vroiai sa auzi. Toti vrem sa fim de ajutor pe aici, dar nu asa.

| BadResonance explică (pentru Nyx):

De fapt este vorba de o prietena! Ea este indragostita de el.:p

| ItsMaxi a răspuns (pentru Nyx):

In caz ca nu ti-ai dat seama sunt ''aici'' deoarece am citit intrebarea si da are 12 ani respectiv 13 si care e treaba? la varsta asta nu te poti bucura putin de ce'ti ofera drumul spre viata ...tot ce i'am spus a fost din inima ok. si ia raspunde-mi tu in loc sa stea cu gandu la baiatu acela si sa nu fie atenta la ce se petrece in jurul ei mai bine sa se duca si sa afle nu si in fond nu suntem cu toti la fel. iar fetele despre care vorbesti tu ..alea n'au avut minte daca 50%100 din femei fac avorturi cealalta jumatate are capu pe umeri. asa ca nu ma invata pe mine istoria unora care au trecut prin viata asa cum bou vede doar inainte ca nu toate femeile sau fetele sunt la fel big grin

| ItsMaxi a răspuns:

''te trezesti la 13 ani pe masa de chiuretaje'' straight face si iar se incepe o noua cearta... oameni buni, in loc sa criticati o persoana va spun ganditi-va inainte de a spune ceva o parte din femei fac avorturi deoarece unele au fost (curve) de mici si n'au avut parte de parintii lor langa ele, sa le educe. daca eu am vrut sa ajut pe cineva cu comentariul meu s'au trezit 2 sa ma caracterizeze pe mine happy si nu o caracterizare hmm ajutatoare ci din potriva chiar jignitoare big grin. dar n-am ce sa va mai explic altceva si se mai intreaba lumea de ce in ROMANIA nu mai poti gasi oameni de treaba uite de ce. se trezesc toti sa-si dea cu presupusu

| Nyx a răspuns (pentru ItsMaxi):

Dumneata dai sfaturi in IUBIRE unei copile de 12 ani. Deja la prima citire suna nelalocul lui, nu? Orice parinte responsabil s-ar uita un pic urat la tine in situatia asta.Ca sa te citez, " ceea ce conteaza cu adevarat...e dragostea ta fata de baiatul respectiv" Corect pana aici? Despre ce dragoste o inveti tu la 12 ani ai ei? Pentru ca, fii atenta, i-a placut raspunsul tau si ia sfaturile in considerare. Ba mai mult, tot dumneata ofensata ca exista si alte pareri.De fapt nici nu ai prea inteles ideea dar trecem peste. Pana nu ai vazut unde poate duce o "dragoste" la asa varste nu-mi spune de procentaje, ca mai mult ca sigur nu ai tinut tu tavita la o masa de chiuretaje, masa pe care e o copila de 12-13 ani, care credea ca e iubita iar acum a venit prea tarziu pentru un chiuretaj prin aspirare si trebuie sa-i sfasie cu chiureta bucati din COPILUL ce creste in ea ca sa-l poata scoate.Si la fel de sigur,nu ai acordat sprijin si atentie unei astfel de copile care pleaca din cabinet o data cu inima rupta si apoi marcata pe viata.Dar ce pana mea, a experimentat dragostea,nu?
Acela e doar un caz real din sutele,poate miile, care exista. Felicitari acelora care sunt informate bine si cu capul pe umeri, cum spui dumneata, insa hai sa nu crestem procentajul in favoarea celor "fara minte", avertizand ce poate insemna dragostea la asa varste.
Ceea ce tu ai considerat caracterizare jignitoare la adresa ta e de fapt un indemn la a ne controla mai bine cuvintele cu care alegem sa sfatuim,pentru ca multi altii de varsta ei citesc pe aici si se identifica in situatie. Mi se pare normal sa spui tot ce implica dragostea,sentimente si responsabilitati,daca doar ea conteaza. Daca nu o faci, limiteaza-te sa raspunzi la ce a intrebat, pentru ca era vorba doar de simplul fapt ca place pe cineva, nu de dragoste. Iar cand am pomenit de partea responsabila. a fost vorba despre prietena ei, nu mai era vorba de ea, a tinut sa-mi raspunda si sa-mi spuna asta, crezand ca o critic.Critica este, dar e la modul general. Daca vroiam sa jignesc, asa cum spui, ma luam de gramatica si exprimare.

| ItsMaxi a răspuns (pentru Nyx):

''dumneata dai sfaturi in iubire'' pfff am precizat cumva ca dau sfaturi in iubire happy? citeste cu atentie daca iti place sa continui o anumita cearta. asa ca stai calm nu dau big grin daca tot te intereseaza, in primul rand i'am explicat la inceput ca mult negativism strica dand ca exemplu un alt ''jurist'' ok. in al doilea am adus eu vorba de ''avorturi'' nu n'am adus happy iar in al 3 tie chiar iti pasa sa te iei in tastat cu mine. ce caracter ..asa ca te rog sa, mai vizualizezi odata comentariile melewinking ca sa iti dai si tu seama ca n'am impins respectiva fata la ceva ''penal'' big grin SI dupa mai discutam ca se vede ca'ti place sa crezi ca eu, incerc sa fac fata sa se gandeasca la altceva cand spun despre ''iubire''

| Nyx a răspuns (pentru ItsMaxi):

Tu spui cearta, eu spun conversatie, difera opiniile, atata tot.Si nu ca difera neaparat, mai degraba e incompleta postarea, avand in vedere catre ce varsta te adresezi. E inca la varsta la care ii spui ''faci asa pentru ca, nu faci asa pentru ca''.

| ItsMaxi a răspuns (pentru Nyx):

aoleo! =]]]]]] doamne... sa recapitulam : 1- toata aceasta ''conversatie'' a inceput de la o neglijenta a citirii comentarilor mele. 2- ''tu'' n-ai putut intelege nici pana acum ce am dorit sa ilustrez prin asa zisele sfaturi ale mele, si 3- de la inceput pana la sfarsit, ai tot repetat ''avand in vedere catre ce varsta te adresezi''!?! serios amice? o tastezi ca si cum respectiva fata ar avea 7 ani si eu as obliga'o sa se duca nu stiu unde si sa faca nu stiu ce straight face. asa ca fii si tu mai atent data viitoarewinking, si nu mai tasta imediat fara sa ai o explicatie logica big grin o zi buna happy

| BadResonance explică:

Si nu este despre mine! Serios ca nu mint! Am o colega Carmen care ii place de el eu daca as putea i-as gatui cu propriile maini! Credeti-ma pe cuvant!>sad

| BadResonance explică:

Vreti sa nu va mai certati atata? Si este pentru. o prietena! Dupa cum am mai zis...

| TumblrAddict a răspuns:

Da, dar mi-a trecut foarte repede. Dra eu as incerca sa intru in vorba cu el.