| justinbiebersucks a întrebat:

Vista vs XP? ce sa instalez? am cateva jocuri originale care nu merg pe vista si de asta intreb, dar am auzit ca le poti face sa mearga.

5 răspunsuri:
| death a răspuns:

Dacă te joci mult, alege XP, că vista mănâncă resurse de parcă ai avea un porc în carcasă. Este zeitatea nepaleză a ineficienţei. S-ar putea să meargă jocurile alea în Vista, cu oarece setări de compatibilitate şi software specializat, dar în XP merg fără asemenea şiretlicuri şi merg bine.

| OnWeed a răspuns:

Dintre XP si Vista, iti recomand XP. Dar daca vrei ceva pe care sa mearga jocurile, cu consum relativ mic, interfata incantatoare, iti recomand Windows 7.

| Aero a răspuns:

Ce XP? Ce Vista? Niciunul! Windows Se7en e solutia! Vista a fost un sistem de operare doar asa de tranzitie. Iar XP si-a trait traiul, si-a mancat malaiul. Windows 7 (Seven) e FTW! Plus ca ultimile jocuri cel mai bine merg pe Windows 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xp este cel mai bun vista e bun si el dar nu din punct de vedere al jocurilor.

| forinleonard a răspuns:

Sa va spun din propia experienta : Din cele auzite Windows 7 "FTW" in jocuri O MARE PROSTIE pe Windows Vista merg mult mai bine datorita DirectX 10 (bine inteles cu o Configuratie destul de multumitoare, adica 2GB of RAM Placa grafia 256 MB si Procesor AMD Semrpon 2. 00GHz)De Exp Call of Duty 4 Modern WarFar Pe windows 7 merge Oribil pe vista cu PUTINE probleme dar pe XP Ecelent (pe configuratia de mai sus)