| vga_vlad a întrebat:

Voi ce ascultati cand erati adolescenti? Acum v-ar fi rusine sa recunoasteti ca va placeau acele formatii/melodii?

Răspuns Câştigător
| karina_6403 a răspuns:

Guns & Roses. Eram fan Axel laughing

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Muzic disco era la mere căutare. Mai erau și alte genuri: populară, romanțe, folk, rock, jazz, etc.
Nu, de ce să-mi fie rușine?
Și acum ascult disco.
Pa, pa.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am ascultat destul de mult rock cand eram adolescenta... Formatia preferata a fost mult timp KoRn... Nu, nu mi-ar fi rusine sa recunosc ca-mi placeau... Mai ascult si acum... dar destul de rar... M-am reprofilat pe hip-hop.

| borsec a răspuns:

Ascultam muzica disco a anilor 90 super tare, o ascult si acum cu mare placere.

eileen
| eileen a răspuns:

Ascultam ce era la moda pe atunci, Britney Spears, BSB, Boyzone, Aqua, 3SE, si altii...

| mircea a răspuns:

De ca sa-mi fie rusine sa recunosc faptul ca mi-a placut si am crescut cu muzica interpretata de Doina Badea, Luigi Ionescu, Margareta Paslaru, Anda Calugareanu, Mihaela Mihai, Dan Spataru, Aurelian Andreescu, Horia Moculescu, Gica Petrescu, formatia Phoenix, formatia Rosu si Negru, Florin Bogardo, Angela Similea, Olimpia Panciu, Mihaela Runceanu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultam: ABBA, Phoenix, Tom Jones, Albano, Deep Purple, Mondial, Elvis Presley, Rolling Stones, Diana Ross and the Supremes, The Temptations, Smokey Robinson, The Beatles, Jimi Hendrix. Cam atat imi aduc aminte acum. Nu mi-e rusine, le-am ascultat, au fost minunate la vremea aceea, chiar imi amintesc cu placere de melodiile lor si le-as asculta si astazi!

| Ben. a răspuns:

Sunt-eram rocker.pai si-n ziua de azi se asculta ac-dc, pinkfloyd, phoenix. d c mi-ar fi rusine? ma uit q nostalgie inapoi si as vrea sa strig in gura mare ca -mi place iris.

| jani a răspuns:

De ce sa ne fie rusine...eu una ascult si acum muzica pe care o ascultam cand eram tanara...si sunt artisti mult mai buni ca cei care ies acum...ca ciupercile dupa ploaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaaaa, ascultam si eu cu bucurie cantaretii nostri pe care i-a pomenit mircea. Cat de mult imi placeau! Si acum imi place Iris si vechiul si destramatul Talisman! happy

assiris
| assiris a răspuns:

The Beatles, Elvis Presley, Rolling Stones, ACDC, ABBA si multe alte formatii, pe care le ascult si acum cu aceeasi placere. Culmea este ca plac si generatiilor de azi. Atunci se cinta nu se sintetiza. Elvis, avea un jap de microfon, comparativ cu tehnica de azi si nu facea nici playbeck, nici nu se spargea in figuri ca unii se azi care nu sunt in stare sa cinte doua versuri fara inregistrare in studio si corctie pe computer

| bunica a răspuns:

Ai dreptate mircea, artistii pe care i-ai enumerat tu sunt cei care ne-au cantat si incantat tineretea.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu ascultam Take That, Bon Jovi, Metalica, Robie Williams, Madonna, Prodigy... etc

| anonim a răspuns:

Moder talking, sandra, falco, scorpions

| Zoombe3 a răspuns:

blushing am fost fana Animal X blushing
Eram disperata! rolling on the floor
ma bucur, ca mi-a trecut mai repede decat prietenelor mele laughing
Da, imi este rusine.

| Dara a răspuns:

Cand eram adolescenta... eram "forever Depeche"! happy
Nu mi-e rusine, de ce mi-ar fi? Inca imi mai place!

| hashe86 a răspuns:

Avand in vedere ca adolescenta mea se petrecea undev a la inceput de anii 2000 final de 90', cand a fost moda formatiilor romanesti impopotonate si sincronate, si nu prea stiam eu atunci ce e muzica buna, eram fan ANDRE, dar nu asa, infocat domnle. slava domnului ca s-au despartit ca de nu poate si acum le ascultamhee hee glumesc fireste.

| gabrielutzu a răspuns:

Mi-a placut dintotdeauna Nirvana cand eram elev toata scoala era innebunita dupa ei.

| loredanarotariu a răspuns:

Rusinea e manifestarea prostiei sau a imaturitatii, dupa caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Disco, populara, folk.muzica mama ei. si formatii.boney m, abba, bee gees, gengis khan etc...nu.fiecare generatie cu ale ei.imi plac si cele actuale.nu exista decat muzica buna si muzica proasta.alegi,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O melodie despre adolescenta. stie careva?whistling

| Ciresikaaa a răspuns:

Asculatam multe de alea m-ai lente care au amintiri...inca si acum imi sunt in PC